Drukarka nie chcę drukować, drukuje jedną i tą samą stronę

(si@tk@rz) #1

Gdy chcę wydrukować jakąś stronę, dajmy na to coś z worda, czy internetu czy pdf-u to moja drukarka drukuje jedną i tą samą stronę. Drukuje coś w stylu instrukcji obsługi tej drukarki. Dlaczego tak się dzieje? Co mam zrobić?

(JNJN) #2

A drukarka to?

(VPN) #3

Nie napisałeś jaka to drukarka, ale przypuszczam, że chodzi o urządzenie wielofunkcyjne. U mnie jest podobnie, po wymianie tuszy drukuje się strona z kalibracją, którą (zgodnie z instrukcją obrazkową wydrukowaną na niej) należy raz zeskanować przyciskając Skanuj na urządzeniu. Teraz powinno przestać drukować stronę testową.

(si@tk@rz) #4

hp psc 1310 series

(VPN) #5

No właśnie, więc wykonaj to co napisałem, a będzie dobrze :slight_smile:

(si@tk@rz) #6

no ale włączam skanuj i coś tam się dzieje w drukarce, ale co dalej? Gdzie ma się pojawić zeskanowana strona na komputerze? Czy w ogóle ona się tam pojawi?

(VPN) #7

Nie pojawi się nic na komputerze, po prostu skaner sprawdzi, czy drukarka dobrze wydrukowała stronę testową i to wszystko. Nie zobaczysz żadnego komunikatu, ale od tego czasu nie powinna się już drukować strona testowa. Aż do czasu następnej wymiany tuszy, gdy trzeba będzie powtórzyć te czynności :slight_smile:

(si@tk@rz) #8

no ale teraz chcę coś wydrukować a drukarka nic nie reaguje:/ Gdy otwieram Drukarki i faksy tam mam w mojej drukarce zadanie które dałem do wydrukowania, lecz drukarka nie rusza nic:( Ksero w niej działa bez zarzutu.

(VPN) #9

Uruchom ponownie drukarkę i komputer.

(si@tk@rz) #10

to nic nie daje:( Co mam zrobić?

(VPN) #11

Otwórz Centrum obsługi HP i sprawdź czy tam drukarka nie wyświetla jakichś błędów. Rozumiem, że przed wymianą tuszy wszystko było w porządku?

(si@tk@rz) #12

Problem nie pojawił się po wymianie tuszy. Drukarka zaczęła odmawiać posłuszeństwa wczoraj, gdy chciałem po prostu wydrukować dokument pdf.

(VPN) #13

Hmm, to dziwne. Strona testowa nie powinna się drukować wcześniej niż po wymianie tuszy. Nie spotkałem się jeszcze z czymś podobnym.

Wejdź w Centrum obsługi HP > Ustawienia > Ustawienia drukowania > Przybornik drukarki. Spróbuj wydrukować stronę diagnostyczną.

(system) #14

VPN dobrze pisze, ja mam urządzenie HP PSC 1510 i stronę testową którą wydrukuje trzeba tylko zeskanować i po kłopocie

(si@tk@rz) #15

Nie chce wydrukować strony testowej:/

(JNJN) #16

Komp wyłączony.

Odłącz urządzenie od zasilania 230 V na 1 godzinę,odłącz również od kompa.

Podłącz tylko zasilanie 230 V do urządzenia, uruchom drukarkę i zobacz jak działa tylko z jej panelu sterownia zrób np ksero.

Jeśli tu będzie też problem chyba czeka Cię serwis.

(Anet97) #17

witam,

mam podobny problem, naciskam na ikonę drukarki na pasku szybkiego uruchamiania i pokazuje mi się dokument do druku, w stanie wyświetla się DRUKOWANIE...ale on wcale nie drukuje. Weszłam w drukarka>anuluj wszystkie dokumenty, ale teraz wyświetla mi się stan USUWANIE-DRUKOWANIE. Nie wiem o co chodzi, ale jak chcę coś wydrukować, drukuje mi się stronka z instrukcją skanuję ją, ale nadal nie mogę wydrukować dokumentu. Miałam już takie problemy wcześniej, ale z tego co pamiętam wtedy odinstalowałam całe oprogramowanie drukarki :roll: Z tym też nie jest tak łatwo :frowning:

Proszę pomóżcie! [-o<

(Zaczarowana Madzia) #18

Słuchajcie ja też mam taki problem ale nie ja posiadam sprzęt All-in-One series K209 i moje urządzenie drukuje mi cały czs ostatnią drukowaną rzecz znaczy sie chciałam wydrukować coś worda i cały czas drukuje sie ta jedna strona nawet jeśli chce wydrukować coś innego ... PLIS pomocy