Drukarka nie drukuje kratek

Witam, mam mały problem , mianowicie drukarka działa elegancko z małym wyjątkiem. Musze wydrukować arkusze maturalne,

w których sa kratki służące jako miejsce do rozwiązywania zadań, których drukarka mi nie drukuje. Nie wiem czy to wina

ustawień czy czegoś innego. Mam nadzieje, że mi pomożecie w tym problemie. Drukarka to HP Deskjet F4172, Dodam że próbowałem drukować w skali szarości i nic nie pomaga, nie wiem co ustawić

A te kratki w jakim programie zrobione?

Te arkusze są zapisane jako dokument PDF.

Jest parę opcji. Ale dość możliwe, że kratki są z jakiejś dziwnej aplikacji i na przykład ramka kratki ma symboliczny rozmiar 1 punktu lub mniej.

Może spróbuj pokombinować na okrętkę. Przeglądarki pdf-ów mają funkcję “robienia zdjęć” dokumentu. Zrób zdjęcie dokumentu, wklej do Painta i wydrukuj obrazek.

niestety myk ze screenem nie działa, podejrzewam że drukarka traktuje szare kratki jako kolor i to dlatego ale nie rozumiem tego skoro mam ustawiono jako druk w skali szarości czemu nie wydrukuje tego na czarno :frowning:

Bo skala szarości to nie to samo co druk monochromatyczny.

no ale nie powinno mimio wszystko wydrukować tego na czarno poprostu?

Jeśli ramka nie jest czarna, tylko jakaś inna, to nie. Skala szarości oznacza, że jest trochę odcieni szarości. Drukarka może urzywać tylko czarnego tuszu, ale żeby udawać odcień szarości rozstawia kropki w większej odległości od siebie, żeby z czarnego zrobić jasnoszary.

Pomysł kolejny: zrób zdjęcie, wklej do painta i spróbuj “zapisz jako monochromatyczna mapa bitowa .bmp”.

drukarki mają także taką opcję, ze jeżeli widzą pustą kartkę , to ją omijają . Jest to specjalne ustawienie , które ma oszczędzać papier :lol:

jeśli próbuje zapisać jako monochromatyczna to właśnie już sam “paint” ucina mi tą kratkę,

Dodane 28.03.2013 (Cz) 0:22

Dziękuje Wam obu za pomoc, afcio Twoja podpowiedż była słuszna oczywiście wina była w beznadziejnym oprogramowaniu które domyślenie załaczło druk w kolorze i nie zwracało uwagi na moje “pod ustawienie”, masakra tyle sie namęczyłem , jeszcze raz dzięki Wam

Jeżeli chodzi o druk , to polecam się . 12 lat doświadczenia :lol: