Drukarka nie drukuje na kolorowo, mimo, że tusz jest

Jak w temacie. Posiadam Lexmark Z515. Od jakiegoś czasu w ogóle nie drukuje na kolorowo, mimo, że poziom tuszu jest prawie maksymalny. Nie wiem co sie dzieje, potrzebny mi jest kolorowy tusz :-x

Wydrukuj stronę testową

jestes pewnien ze zbiorniczek jest poprawnie wlozony ?

a i jeszcze jedno gdy klikasz ze ma drukowac kolor to drukuje na czarno czy puszcza czysta karte ? a moze cos jeszcze innego :wink: odpisz

Niestety, wydruk jest tylko czarno-biały

mam pomysl … chyba wiem co mogles zrobic tez mam lexmarka

sluchaj … przypuscmy ze chesz drukowac obraz jakis tam np.JPEG masz tego typu plik ktory otworzysz systemowym podgladem :wink:

kiedy pojawia ci sie okno jaka chesz wybrac drukarke do wydrukowania to kliknij tam gdziesz preferencje drukowania … i tam jest taka opcja jak

kolor jako czarno bialy :wink:

mam nadzieje ze to to :slight_smile:

Deeep nie mam zaznaczonego, żeby drukowało jako czarno-białe

Czyżbyś wnioskował to na podstawie wskazań drukarki? Niestety muszę Cię uświadomić - jest to poziom szacunkowy i zazwyczaj zdarza się, że drukarka kłamie…

Sprawdź jeszcze w opcjach wydruku, czy nie masz przypadkiem ustawionego wydruku w odcieniach szarości albo jakoś tak :roll:

Sprawdzałem dokładnie… Wszystko powinno być na kolorowo :?

Spróbuj :

1.Start

2.Ustawienia

3.Drukarki i faksy

4.PPM na ikonie drukarki

5.Preferencje drukowania…

6.Papier/jakość

7.Kolor

:wink:

Looknijcie sami:

sdaasd3ji.th.jpg

a spróbuj zaznaczyc zeby drukowało na czarno-biało:)) moze tez Ci drukarka zgłupiała jak kiedys mi:PP

Jak na mój gust skończył Ci się tusz po prostu… Ile na nim już drukowałeś?

No więc tak: przez jakiś czas (około miesiąca i to nie za często) pracowałem tylko na kolorowym - jak kupiłem nie było czarnego. Potem używałem go sporadycznie. Kiedyś musiałem wydrukować zdjęcie pewnej roślinki - druknęło na różowo :? A przy wymianie czarnego tuszu, przy kalibrowaniu nabojów, już na kolorowo nie drukowało

No to na 100% skończył Ci się tusz… Zamiast kombinować kup nowy i wymień :stuck_out_tongue:

:cry: Ładnie… A akurat na jutro mi to jest potrzebne :?

a ja myśle że poprostu , z powodu zbyt żadkiego używaia tusz zasechł

możesz spróbować włożyć pojemnik z tuszem do ciepłej wody , nie za głęboko i potrzymać tak z kilka kilkanaście minut , aż będzie widać że tusz wypływa z pod spodu

kolor który nie będzie wypływał - znaczy że to ten zasechł

ja tak robiłemkilka razy , ale i tak mi nie działa kolor [żółty]

poprostu za mało używane kolory , może 2-3 razy w miesiącu

a wymieniać mi sie w zasadzie nie opłaca

mam Lexmark X1150 seria X1100

Ps. a sprawdziłeś miękkim papierem czy tusz sie odbija na nim [3-kolory]

Hmm, a jeśli któryś nie wycieknie to można go “odzyskać” ?

Złączono Posta : 24.01.2006 (Wto) 18:39

M@rek zanurzyłem tusz w wodzie i okazało się, że zasechł zółty :slight_smile: Da się coś z tym zrobić?

mi też padł żółty

to chyba już po twoim wkładzie , trzeba nowy

możesz spróbować moczyć w ciepłej wodzie , ale raczej nic z tego nie wyjdzie

wiem to na swoim przykładzie , nawet po moczeniu pare godzin działał , a potem …

Złączono Posta : 25.01.2006 (Sro) 21:21

jest coś takiego jak czyszczenie ultradżwiękiem , czy jakoś tak