Drukarka nie drukuje plików MS Office

Witam,

 

mam problem niewyjaśnionej natury i niezrozumiały dla mnie całkowicie… Kupiłem wczoraj drukarkę laserową HP LaserJet Pro MFP M125nw, zainstalowałem z płyty, działa przez WIFI i drukuje wszystko bez zarzutu oprócz plików Worda i Exela  :shock: Nawet po podłączeniu przez kabel USB dalej nic. Zdjęcia, pdf itp bez problemu, ale w wordzie po kliknięciu drukuj nic się nie dzieje, na pasku w kolejce wydruku pojawia sie 0. Wszystkie narzędzia itp nie wykazały problemu, testowane na Office 2007 i 2013. Jedynie jak wrzuciłem plik na OneDrive i przez word online otworzyłem to wydrukował bez zarzutu. Parametry kompa i systemu jak w opisie.

 

Proszę o pomoc, drukarka jest mi potrzebna do pracy a w takim przypadku jest prawie bezużyteczna…

Czy w programie Word i Exel w ustawieniach drukarki masz wybraną swoją drukarkę ?

Tak, mam wybraną tą drukarkę, mam w wyborze jeszcze jakąś kopię, też próbowałem i nic. Nie wiem czy to jakieś porty są poblokowane czy co.

 

Udostępniłem ją i zainstalowałem przez sieć u brata na kompie i bez problemu wydrukował. Wina leży w moim kompie, tylko gdzie tego szukać? Rejestr? Porty? Wirusy odpadają, płatny Avast Premier.

 

Dodatkowo w wordzie przekonwertowałem plik z worka na pdf i też nie idzie… Co najśmieszniejsze otwieram innego pdf i drukuje… Drukarke już preinstalowałem.

Cześć!

Rozwiązałeś już swój problem? Ja walczę ze swoją laserówką HP już prawie 2 tygodnie i dalej nie mogę drukować z worda czy excela  :-x

Moja konfiguracja: Dell XPS L702x z Win7 Home Premium x64. Drukarka HP LaserJet Pro MFP M127FN. Skanuje, kseruje, drukuje z notatnika, painta czy pdf’y bez problemów. Natomiast plików z offica 2003 lub 2007 nie daje rady. Mam również zainstalowaną inną drukarkę HP atramentową C4780 - na tej mogę drukować wszystko bez wyjątku.

 

Na moim drugim laptopie HP Pavilion dv6-6750ew mam również Win7 HP i tutaj mogę drukować wszystko na LaserJet  :-k .

Nie mam już pomysłu, co może powodować wywalanie “w kosmos” wydruków z office’a - bo one w ogóle nie pojawiają się na kolejce. Drukarka jest podłączona do routera po LAN, ale to akurat jest bez znaczenia, bo próbowałem ją po USB i nadal było  to samo. A z resztą jako sieciowa pracuje bez problemu dla tego drugiego laptopa.

 

Pomocy! 

Już wczoraj dłubałem przy ustawieniach Win7 pod SSD, ale chyba byłem już zmęczony bo zabrakło mi cierpliwości. Nie wykryłem tego co udało mi się teraz ustalić, bo prawdopodobnie nie zrobiłem restartu systemu po zmianie ustawień. Dzisiaj kiedy już miałem formatować dysk i wszystko stawiać od nowa, jeszcze raz zmieniałem ścieżkę do zmiennych środowiskowych i okazuje się, że to właśnie było przyczyną tego braku drukowania z Office’a. Dokładnie to chodzi o zmienne środowiskowe dla systemu ‘TMP’ (zmienne środowiskowe dla użytkownika ‘TEMP’ można modyfikować). Co prawda będę miał teraz SSD zawalony “tempami” ale przynajmniej “laserówka” drukuje. Tak więc zostawiam info dla innych, którzy może znajdą się w podobnej sytuacji. Dużo czasu mnie to kosztowało, ale w końcu udało się zlokalizować przyczynę dziwnego zachowywania się systemu.

http://obrazki.elektroda.pl/6313639900_1425662133.jpg

Pozdrawiam :slight_smile:

Witam,

 

ostanio poradziłem sobie z tym problemem poprzez format, ale znowu mnie to dopadło… Wczoraj na win 8.1 cały dzień pięknie działało i nagle się nie da… Aktualizacja do Win 10 i znowu działa, wydrukowałem 1 stronę i znowu kicha… Nie drukuje plików z worda 2007; 2010; worda online oraz openoffice, totalna porażka, nie wiem co jest, pomoże ktoś?