Drukarka nie drukuje - puste kartki

Witam,

w tym roku zakupiłem drukarkę HP ink 4535 wielofunkcyjną (w czerwcu). Drukowałem mało przeważnie w kolorze czarnym i też zdjęcia o wymiarach 12 10 cm. Dziś patrzę, że podczas kopi dokumentu lub wydruku są puste kartki. Na początku były linie tekstu słabo wydrukowane a później nic nie drukowało.  Robiłem wyrównanie tuszu i nie pomogło, wydrukowałem wielokrotnie stronę testową, też nic nie pomogło. Sprawdziłem wydruk tekstu w kolorze i tu ok, bez zastrzeżeń.

Nie miałem komunikatów, że jest mało tuszu czarnego, więc pewnie zaschło. Czytałem, aby tusz zanurzyć w bardzo małej warstwie wody i wtedy pomoże, lecz tu nie mam gwarancji na jak długo pomoże i czy pomoże. A jeżeli dam do serwisu i zapłacę za wyczyszczenie, to i tak nie wiem na jak długo mi starczy, jak i tak mało drukuje.

W starszej drukarce, gdy mam nie wyraźny druk jak by tusz kończył się, to biorę wydruk testowy i pomaga. W nowej drukarce niestety nie.

 

I teraz dylemat, czy kupić nową, czy spróbować z ta wodą? Jak radzicie?

Tusz się skończył, albo zaschła głowica.

Co ty tam chcesz dać do serwisu?

Wyjmujesz kartridż i samą głowicę  przemywasz np. mokrym wacikiem kilka razy. Może puści (pod warunkiem, że zaschło i a tusz się nie skończył).

Jak nie puści:

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=base-relevance-floki-5-ele-1-2-1018&search_scope=&string=HP 4535 tusz&order=qd

 

 

 

 

 

Wątpię aby to była głowica, jak już to zeschnięty tusz, ale to nowa drukarka i już by miała głowica zapchać się, gdy tak mało drukowałem?  Do serwisu, miałem na myśli ten tusz lub drukarkę, gdyby po wymianie tuszu nadal tak było. Jak narazie spróbuje z tą wodą.

Właśnie to może być przyczyną. Gdybyś dużo drukował, to głowica często była by zwilżana nowym atramentem oraz czyszczona przy parkowaniu a nieużywana głowica w końcu zaschnie.

Jeśli już, to pomo ż e, bo Pomorze to https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomorze

Spróbowałem z tą wodą, i prawie pomogło, bo wydrukowałem dokument i ok, ale jak stronę testową wydrukowałem, to nie które linie druku były ucięte.

A jak głowice czyści się?

Bo w głowicy jest kilkadziesiąt mikroskopijnych dysz i niektóre są nadal zapchane. 

 

Czyszczone są automatycznie przy parkowaniu głowicy, która po zakończeniu drukowania jest parkowana w krańcowym położeniu prowadnicy - nadmiar tuszu jest ścierany silikonową listwą oraz jest dociskana do filcowej poduszki zapobiegającej zaschnięciu (sposób czyszczenia i parkowania może rzóżnić się od modelu/marki drukarki)

No to ponowna konserwacja i to po wybraniu:

Wyrównanie tuszy, czyszczenie tuszy 1 i 2 poziomu nie pomogło, ale strona testowa jak wcześniej pisałem, lepiej drukuje niż jak to było na początku, czyli prawie pusta strona z samymi kolorowymi kwadracikami i logiem hp.

Mój model drukarki jest taki: HP Deskjet Ink Advantage 4535 i mam na gwarancji.

Nie każdy zaschnięty kartridż (dokładniej głowica) da się  tym sposobem przywrócić do działania na 100%. Kwestia jak bardzo zaschnięty tusz zapchał dysze, w tym przypadku jest bardziej losowy.

Jeśli się nie da “ożywić” głowicy, to trzeba będzie kupić nowy KARTRIDŻ, nie drukarkę.

 

Nalej na jakiś spodek wody, zanurz tylko samą głowicę na godzinę, może kilka. Pomoże, lub nie.

Ciągłe czyszczenie tuszy programowo, zużyje ci całą resztę, więc odpuść.

Już zanurzałem tusz (czarny pojemnik) w wodzie na kilka minut i jak wyżej pisałem, pomogło, ale dalej ucina tekst. Ok, tym razem wyjmę i zanurzę na dłużej. Zobaczę, czy pomoże.

Jak bardzo zaschnięty jest? Nie drukowałem aż tak codziennie, były przestoje 3 tygodniowe a nawet więcej.