Drukarka nie drukuje

Jestem posiadaczem drukarki Brother DCP-385C. Przed zakupem wielokrotnie zapewniano mnie, że będę mógł drukować nawet bez czarnego tuszu (na kolorowo), a tymczasem nie mogę. Skończył mi się czarny tusz i na kolorowo już nic nie wydrukuję. Co mam zrobić, żeby cokolwiek wydrukować???

Ciekawych rzeczy ci naopowiadali … Czarny kolor jest akurat tym, który jest niezbędny przy wydrukach kolorowych (chyba że uda ci się IDEALNIE trafić w odcień którejś ze składowych CMY).

Inna sprawa, że już dawno nie spotkałem się ze sterownikiem drukarki, który umożliwiałby drukowanie w momencie kiedy opróżniony zostanie którykolwiek z kałamarzy, i tak prawdopodobnie jest w przypadku twojego Brothera (DCP195 na ten przykład wyświetla komunikat o braku atramentu i nie pozwoli nawet na wydrukowanie sprzętowej strony testowej). W związku z tym: bez zakupu (kałamarza) nie ma drukowania.

zaminnik do brothera są bardzo tanie! więdz kup sobie, albo uzupełnij tuszem kałamarz

Owszem zamienniki są tanie,ale nie można przesadzić. Kiedyś kupiłem na allegro taki zestaw do swojego brothera: 4xblack i 2x każdego (C, M, Y) za jakieś 30 zł, efekt? ciagłe problemy z drukowaniem, wylewające sie tusze wewnątrz drukarki i niekończące się czyszczenie głowicy. Także mam farta, że tej drukarki szlak nie trafił.

Polecam tusze firmy Blackpoint, które godnie zastępują oryginał.

Nie wiem jak jest w Brotherach ale odniosę się do tej wypowiedzi ogólnie: takie sterowniki były, są i na pewno będą (a nawet same funkcje w drukarkach z możliwością wywołania za pomocą odpowiedniej procedury naciśnięć przycisków na drukarce).

Miałem kiedyś drukarkę Epsona i miałem ściągnięty do Epsonów miniprogramik który potrafił zamrozić a nawet zresetować czujnik tuszu w drukarce.

Teraz mam combo (czytaj urządzenie wielofunkcyjne = drukarka i skaner w jednym) Canona i jego sterownik dla win (standardowy z cd) w przypadku braku np. czarnego informuje że go brak i pyta czy drukować przy użyciu kolorowej głowicy (i ostatnio od pewnego czasu tak drukuję zwykłe czarne wydruki, choć wychodzą one troszkę blade), na dodatek można w tym moim modelu wyłączyć czujnik tuszu odpowiednią kombinacją wykonywaną na przyciskach na drukarce.

Jak wspomniałem nie znam się na Brotherach ale skoro sprzedawca tak mówił to warto poszukać po forach Brothera czy nie ma tam jakich informacji na ten temat.

Ziomek Zemsty , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Widzisz Waść - no nie zupełnie “były”. Pamiętam czasy kanciastych DeskJetów (HP), i małych-obłych BubbleJetów (Canon) (ba! mamy w firmie ploter tej firmy który to również potrafi), gdzie po skończeniu się atramentu w czarnym pojemniku - drukarka wyświetlała jedynie ostrzeżenie i drukowała dalej (oczywiście czarny nie był do końca czarny i atramentu szło od metra i ciut ciut - niemniej możliwość istniała).

Natomiast to że takie są i będą - to tu się z tobą zgodzę. Jak to mówią “ekologia rządzi” …

Panie Areh

Dziękuję za uwagę, jednak nie zastosuję się do niej, bo ten temat już nie jest mi do niczego potrzebny.

Dziękuję i pozdrawiam. :slight_smile: