Drukarka nie działa. ! Pomocy!

Witam. Otóż mam taki problem, że drukarka nie drukuje, tzn. może i drukuje, ale jakby ma jakieś problemy… czasem to jest tak, że tusze utkną po prawej stronie drukarki i wtedy już ani rusz dopiero reset coś daje… ;/

Sterowniki wszystko jest wgrane, drukarka jest podłączona portem USB… I otóż gdy daje jej jakiś plik do wydrukowania z Microsoft Word to nie drukuje dioda miga, że drukarka pracuje, ale tusze wolno chodzą, są pełne i nie drukują… Nie wiem w czym jest problem, bo nie dawno jeszcze drukowała z jakieś 2 tygodnie temu i jak teraz chciałam wydrukować coś to niestety drukować może przez godzinę i to jeszcze niedokładnie… : ((

Moja drukarka to: HP DESKJET F370

Jeśli ktoś wie co może być przyczyną to z góry dzięki za pomoc. :slight_smile:

Zapewne wyschły dysze od pojemników z tuszami. Znany i jakże powszechny problem. Miałem kiedyś drukarkę Epson D60. Na oryginalnych tuszach było spoko, po tygodniu przerwy od razu zaczynała drukować, ale wiadomo… Po co używać oryginalnych tuszów, jak za 1/4 ceny można mieć zamiennik? :smiley: Otóż zamienniki zasychały już po dwóch dniach. Teraz mam drukarkę Brother DCP-150c i zero problemów nawet na zamiennikach.

Posiadasz tusze oryginalne, czy zamienniki? Zapewne zaschły dysze, więc polecam zrobić “czyszczenie głowicy” czy jakoś tak. Wtedy przez dysze przepompowywany jest tusz, odtykają się (nie zawsze po pierwszym czyszczeniu głowic). Wiąże się to z szybszym zużyciem tuszu, gdyż wypompowywany jest on w taka specjalną gąbkę w środku drukarki. Jeżeli to nie pomoże, to spróbuj jakiś wydruk próbny, powiedzmy jakiś obrazek.

Miałem podobny problem z Moim urządzeniem wielofunkcyjny Lexmark, jak się dłużej nie drukuje to porostu tusze zasychają i trzeba kupić nowe.

Pozdrawiam.

Somentka , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych pomocy i krzyków w nazwie. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat.

viewtopic.php?f=16&t=394978