[drukarka] > nie ma CZARNEGO tuszu,a nie drukuje na KOLOR

Siema!

Mam problem z drukarką.

Nie mam czarnego tuszu,a chcę coś wydrukować na kolorowo ,a drukarka nie chce tego wydrukować pomimo dużej ilości kolorowego :-x :!: ,pokazuje,że brak czarnego tuszu,po co mi czarny tusz do kolorowego rysunku :?: :roll:

Moja drukarka to Epson Stylus C43SX

Bo niektóre nowe drukarki tak mają, muszą być napełnione obydwa pojemniki i już nic na to nie poradzisz.

Zdaje mi się, że ta drukarka ma inteligentne chipy przy pojemnikach z tuszem. Możesz spróbować zresetować zawartość czarnego tuszu za pomocą programowego resetera http://www.ssclg.com/download/sscserve.exe i drukarka będzie go widziała jako pełny. Jeśli to nie pomoże, to na allegro możesz zakupić specjalny reseter do epsonów.

Aha zobacze to.

Mam jeszcze jedno pytanie:

Czy lepiej jest kupić orginalny tusz,czy mogę zamiennik,czy nie zepsuje się przez niego drukarka :?:

//

Jak próbuje zresetować t pojawia sie błąd: Error:Device not found.

Drukarka cały czas jest podłączona i włączona.

Kupuj spokojnie zamienniki - chyba że Cię stać na oryginał.

Odnośnie pytania drugiego: raz kupiłem zamiennik do HP – zapaskudziłem i drukarkę i spodnie

Oryginały mają lepsza jakość, no chyba że masz już sprawdzone zamienniki to wtedy ok… ja osobiście kupuje zamienniki i jak narazie wszystko jest ok

ja bym do tego dodał jeszcze jedną ważną rzecz - mieszanie kolorów.

mimo, że jakaś barwa (nie podstawowa) wydaje się jednolita, to jest ona składową kilku i czasem czarny jest potrzebny do jej wydrukowania :slight_smile: