Drukarka nie widzi papieru

Mam problem drukarka przestała mi drukować. Podaje że nie ma papieru choć ma. Przy tym wydaje dziwne odgłosy. Mam więc pytanie ile może kosztować naprawa i czy można coś zrobić samemu. Jest to stary model hp 3420 i z tego co wiem to juz jej nie produkują. Myślałam o kupnie nowej ale ta mam jescze tusze i zapasy i troche mi żal. A jaką drukarke polecacie- najlepiej urządzenie wielofunkcyjne za przystepną cene. Z góry dzięki za porade.

musiał się zwalić czujnik papieru - jeśli jest mechaniczny - można spróbować pobawić się samemu (zazwyczaj poprzez odgięcie lub podgięcie - choć efekty mogą być różne… :wink: ).

Przy elektronicznym (czujniki świetlne) - może pomóc przeczyszczenie (ostrożne soczewki odbierającej i skupiającej (mogą być w jednej obudowie)

Czujnik powinien znajdować się w okolicach dołu tacki podawczej (przy podawaniu dolnym)

co do “dziwnych” dźwięków - przyczyna może tkwić w zanieczyszczonym mechanizmie transportowym ( najprawdopodobniej …) można spróbować również samemu (-ej :wink: )przeczyścić i NASMAROWAĆ PONOWNIE (koła zębate smarem stałym niezbyt gęstym, prowadnicę karetki - np. olejem do maszyn do szycia MAŁĄ ILOŚCIĄ)

Co do ceny naprawy - nie mam pojęcia - ja bym sam próbował :slight_smile: