Drukarka nie widzi sieci WiFi

Witam, znajdowałem podobne tematy ale żaden z nich nie pomógł w rozwiązaniu mojego problemu. Jeśli jednak taki był to przepraszam.

Posiadam drukarkę HP Deskjet F4580 (sterowniki F4500). Mam problem z skonfigurowaniem drukarki przez sieć bezprzewodową, mimo że przez USB wszystko działa jak należy. Podczas konfiguracji muszę wybrać sieć lub podać nazwę użytkownika SSID- problem w tym że nie ma tam mojej sieci (ani żadnej innej). Próbowałem wpisywać nazwę ręcznie ale wyskakiwał komunikat że nie znaleziono takiej sieci.

Router dlink DSL-2640B, internet wifi z niego działa m.in w laptopie i konsoli, a drukarka jej nie widzi. Byłbym wdzięczny za pomoc, pozdrawiam :slight_smile:

Podczas konfiguracji drukarkę podłączasz kablem USB? Podczas pierwszej konfiguracji, nawet przy połączeniu WiFi, trzeba podłączyć drukarkę najpierw kablem USB, dopiero po skonfigurowaniu możesz używać jej bezprzewodowo.

Pozdrawiam!

Tak, oczywiście wiem i robię to (tak zresztą nakazuje mi konfigurator) Robiłem też najpierw instalację przez samo USB (wszystko działa). Później biorę się za konfigurację bezprzewodową- z podłączonym USB- w momencie gdy wyskakuje okienko abym wybrał sieć to nie ma tam mojej, żadnej innej a wpisanie nazwy sieci nic nie daje.

Jeżeli jej nie znajduje czyli może nie obsługuje zabezpieczeń. Chociaż na minutę wyłącz szyfrowanie i sprawdź czy drukarka ją wykryje. Jeżeli tak to musisz zmienić tryb szyfrowania. WEP jest niebezpieczne bo można je w kilka minut złamać. Jeżeli aktualnie miałeś WPA2-PSK to spróbuj ze zwykłym WPA.

Router nie ma przypadkiem wyłączonego rozgłaszania nazwy sieci SSID?

Pozdrawiam!