Drukarka nie widzi uzupełnionego tuszu

Problem jak w temacie (drukarka HP840C). Oczyszczanie styków nie pomogło, powietrze ze środka zostało odessane, a tusz wydobywa się w sposób prawidłowy. W mojej opinii to kwestia komunikacji cartridga z drukarką :frowning: , może znacie jakiś dobry sposób na oczyszczanie? Lub wiecie co to może być innego… Dzięki za wszelką pomoc!

HP i nie tylko tak mają,po napełnieniu tuszem sterownik pokazuje pusty kadridź - w niczym to nie przeszkadza w eksploatacji drukarki.

Widocznie jakość tuszu lub jego składniki nie takie jak trzeba.

Poczytaj tu o drukarkach.

http://druknet.pl/forum/?tid=14

nie koniecznie może jest tak jak w drukarkach Canon że po wymianie tuszu trzeba ręcznie ustawić poziom tuszy bo bedzie cały czas pokazywał że tusz się skończył , w Canonie była taka opcja jak resetowanie poziomu tuszu i może w HP jest tak samo.

Zapamiętanie poziomu tuszu w drukarkach HP to chyba podstawowy problem przy napełnianiu kardridży. Jest jednak na to sposób.

Jak już pisałem, drukarki HP mają to do siebie, że pamiętają poziom tuszu w kardidżu, może nie było by w tym nic złego, ale pamiętają poziomy w 3 ostatnich kardridżach włożonych do tego samego złącza. Jedynym dobrze znanym mi sposobem (sam go stosuje) jest włożenie do niej innych kardridży (mogą być od kogoś pożyczone, albo po prostu puste,niepotrzebne). Chwilowa podmiana trzech kardridży (muszą być 3 rózne kardridże, nie mozna tego zrobić mniejszą liczbą jak 3 kardridże) spowoduje, że drukarka po prostu “zapomni” nasz napełniany kardridż i po jego zainstalowaniu ujżymy, że jest on napełniony (jak nowy, dopiero kupiony).

Istnieje jeszcze jeden sposób, ale z tego co wiem to polega on na zaklejaniu taśmą pinów na kardridżu - osobiście jej nie stosowałem.