Drukarka po zalaniu wodą

Mam drukarkę HP 3650 i dzisiaj niechcący wylało się na nią trochę wody z czajnika. W sumie to nie wiem, gdzie dokładnie się ona dostała, w każdym razie teraz drukarka nie reaguje na próby włączenia jej. Sprawdziłem zasilacz, ale napięcie na jego końcu jest, więc prąd do samej drukarki dochodzi. Nie wiem więc, co mogę jeszcze zrobić, żeby wystartowała. Dodam, że po włączeniu kompa parę razy wyskoczył komunikat o problemie z portem USB, prawdopodobnie tym z drukarką, ale to i tak nie powinno mieć chyba wpływu na samo zasilanie, bo i bez podłączenia USB drukarka powinna się włączyć… Ma ktoś jakiś pomysł? :?

odłącz drukarkę z prądu i odstaw do wyschnięcia… błąd zrobiłeś w momencie gdy wylałeś wodę na nią po czym ją próbowałeś włączyć.

??

Ziutek

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

A domyślacie się może, co w niej się mogło zepsuć - czy dałoby się to naprawić i ile by to mogło kosztować, tzn. czy opłaca się naprawa, czy nie lepiej kupić nową? :frowning:

Za ile ją kupiłeś? W ogóle się nie włącza? Poczekaj aż wyschnie z jeden dzień a jutro napisz czy dalej nie działa i bedziem myśleć :slight_smile:

Chyba coś ok. 300 zł dałem parę lat temu.

Ano nie działa ;/ Wciskam przycisk włączenia i nic się nie zapala. Pewnie zamokło coś przy wtyczce i jak próbowałem ją włączyć to coś musiało się przepalić, jakiś bezpiecznik może albo co…? Bo nie wiem czy dalsze suszenie jeszcze ją może wskrzesić… no ale i tak nie mam innego wyjścia, heh

jak parę lat temu to naprawa sie nie opłaca. Pomyśl o kopiarko-drukarko-skanerze HP. Proszę…

http://www.komputronik.pl/Drukarki/Hewlett_Packard/atramentowe_wielofunkcyjne/HP_DeskJet_F380/pelny,id,30181/

Bardzo dobra drukareczka i tylko 170 zł :slight_smile:

Dzięki za propozycję. Rzeczywiście kiedyś myślałem nad takim kombajnem, jednak mam uprzedzenie do HP… każda z drukarek HP którą miałem szybko mi się psuła, pojawiały się problemy z wciąganiem papieru, coś w niej się tłukło i strzelało. Poza tym wolę drukarki z górnym podajnikiem papieru, bo HP ma problemy z wciągnięciem grubszej kartki czy jakiegoś małego obrazka.

Rozglądałem się wczoraj za Canonem… widzę że ceny nieduże, a i atrament całkiem znośnie… co Wy na to? ;>

hmmm…canon mocny sprzęt, jakie ceny? mimo to polecam HP… 8) :slight_smile: