Drukarka pokazuje puste kartridże

Witam. Zgłaszam się z problemem sprzętu, a mianowicie drukarki. Fakt, że dużo jest postów w sieci o tym, ale nic się nie sprawdza. Poratujcie !
Drukarka HP Deskjet 2135 Tusze HP 652
W zestawie przy zakupie drukarki były uzupełnione tusze, ale jak wiadomo szybko się skończyły. :slight_smile: No więc nie paplając się w tym kupiłam kolejne oryginalne i tak korzystam do teraz . Ale!
Tamte stały puste więc pomyślałam, że uzupełnie je ze strzykawki gotowym zestawem. To też uczyniłam!
Zakupiłam trzy kolorowe i czarny plus strzykawki, igły, kulki, pompka i reszta badziewia. Upewniłam się, że tusze są puste i wtedy dopiero zaczęłam robotę. W odpowiednie dziurki w kartridżu tuszu dolałam, co się wylało odpompowałam i ogólnie tusz był zalany, ponieważ z tyłu jak się przyłożyło do papieru to kolory były widoczne na taśmie. No a teraz konkrety.
Uzupełnione pojemniki włożyłam do drukarki, a ona woła, że nie są uzupełnione tusze. Pobawiłam się trochę oprogramowaniem i zaczęło wywoływać opcje, że tusze mogą być nie oryginalne. Hmm. Opcja z oryginalnością tuszy w menu HP jest odznaczona . No dobra dalej wyrównywałam robiłam co się dało, ale nawet podczas drukowania stron kolor pokazywał się tak jakby go tam nie było wyblaknięty nie wiadomo jaki krótko mówiąc. Dziwne bo z spodu pojemnika kolory obcierając o papier były . No to by było na tyle, ale niestety jeszcze nie, bo problem jest z czarnym tuszem, maszyna pokazuje że się skończył i w kwestii drukowania czegoś w kolorze czarnym nic nie ma. Poradźcie coś ludziska ! :slight_smile:
Moja myśl jest taka, że może te PINY z tyłu uległy zabrudzeniu mimo, że tego nie widać . Jutro przetrzę alkoholem może coś pomoże, ale nie sądzę, aby to była wina PINÓW. Głowice przeczyściłam więc teraz pytanie co jest grane? Może tusz za mało wlałam lecz nie sądzę, ponieważ po ok 2 ml na kolor wlewałam z czarnym było trochę więcej .
Za wszelką pomoc ogromnie dziękuję . :slight_smile:

Drukarka zlicza ilość zadrukowanych stron, nie ma czujnika poziomu tuszu w samym kartridżu. Stąd komunikat o braku tuszu. Chcąc zmienić ten stan musisz posiadać 3 różne kartridże, które wkładasz po kolei.
Jeśli kartridż leżał przez jakiś czas pusty to mógł zaschnąć i nie będzie dobrze drukował. Możesz puścić czyszczenie głowic i odessać trochę tuszu klipsem, aby zwiększyć podciśnienie. Uzupełnianie kartridża kolorowego bym sobie darował, z reguły w przypadku tricolor kartridża to się nie udaje.

Jak głowice HP długo poleżały puste, to w warunkach domowych może być problem z udrożnieniem.

Jedyny skuteczny sposób w/g mnie to zanurzenie głowić w gorącej wodzie (ja stosuję wrzątek)

Jak to nie ruszy inne sprawne.

https://www.google.pl/search?client=firefox-b&dcr=0&q=udrażnianie+gorącą+wodą+kartridzy&spell=1&sa=X&ved=0ahUKEwiTg5X1reDWAhVoEpoKHcWYAawQvwUIIygA&biw=896&bih=414

Puate były koło tygodnia . Nie sądze aby zaschły.

Wystarczy, aby zaschły.

Oprócz uzupełnienia tuszu należy zawsze wymienić chip zliczający, inaczej cała robota na nic. Chipy są do kupienia w internetowym sklepie “Agawa”. Tam też można dostać objęty gwarancją, dedykowany tusz uzupełniający. Stosowanie innych tuszy nie jest wskazane. Krystalizują w głowicach drukujących, kanalikach i filtrach czyniąc układ drukujący niezdatnym do użytku.

Sprawdziłbym jeszcze czy dysze na pewno są drożne. Miałem podobny problem i leżał w oprogramowaniu drukarki które blokowało drukowanie - odczytując pełne kartridże jako puste. Osobiście nie bawiłbym się w napełnianie nabojów, lepszej już zainwestować w dobrej jakości zamienniki np. ActivJety dostępne np. w Sferisie. Do swojego Brothera korzystam z nich i nie mam problemów. Oczywiście trzeba pamiętać o czyszczeniu drukarki jak to bywa z atramentówkami.

W takim razie wymoczę go i zobaczę co będzie. Dzieki!

Sprawdzę drożność, ale coś czuje, że wylądują w koszu . Dzięki!