Drukarka połączenie bezprzewodowe

 

Drukarka : Brother DPC-j105
Windows 7 Sp1 x64

Router WR740N v4 TP-LInk

Antyvirus/Zapora/Firewall itd. wszystko wyłączone

Drukarka nie wykazuje na wyświetlaczy żadnych błędów!

 

Drukarka nowa, dopiero co przyszła ze sklepu. Drukarka bez problemu łączy się z routerem. Po wejściu na stronę routera widnieje w spisie podłączonych urządzeń. Jednak jakiekolwiek próby wyszukania drukarki przez komputer kończą się na tym, że żadnego urządzenia nie znajduje (pomimo że drukarka podłączona jest do WIFI!!! ). Nieważne czy szukam jej przez sterowniki od producenta, kreator w windowsie albo inne programy zawsze to samo. Wpisanie na sztywno urządzenia przez IP, Adres MAC czy numer węzła dają to że drukarka jest niby dodana … ale  co z tego jak w systemie później jest cały czas widoczna jako OFFLINE i wydrukowanie czegokolwiek jest niemożliwe… 

Przez USB wszystko działa poprawnie.

 

Przechwytywanie.JPG

Próbowałeś coś mimo wszystko drukować, skanować?? Mam model 152W, na jednym kompie działa bez problemu (win. 10), z drugim (win. 8.1.) ma wiecznie problem właśnie z wykryciem, drukuje dopiero jak się przyjdzie z laptopem prawie pod samą drukarkę,  z innych pomieszczeń nic a nic. Jak wymyślę o co chodzi to dam znać :smiley: albo Ty coś szybciej wymyślisz i mi podpowiesz.

Tez ma problem z swoją drukarką, również z wykryciem jej. Działaś na adminie czy koncie ograniczonym? U mnie przy adminie działa, natomiast na koncie z ograniczeniem muszę wejść do panelu sterowania >  dodać drukarkę (czy coś takiego )>   wyszukaj w sieci. Po tym zazwyczaj mi się przełącza z offnline na online. Win 8.1

Problem rozwiązany zainstalowałem system 8.1 i wszystko działa.