Drukarka "pożarła" kartkę!


(Chris47) #1

Witam.

Dzisiaj podczas drukowania drukarka zassała kartkę, która zaczęła się zgniatać w środku urządzenia :confused: Musiałem otworzyć drukarkę z boku i wyjąć pogiętą kartkę. Wyszła ona bez problemu, nie musiałem ciągnąć na siłę. Niestety teraz nie chce drukować :frowning: Ciągle świeci się dioda "Sprawdź papier". Kartek nie chce zasysać. Próbowałem podać kartke z tyłu po otworeniu klapy awaryjnej, ale wtedy papier tylko przelatuje przez wałki w środku i wychodzi przodem. Nie da się wysłać nic nowego do drukowania ani kserować. Co się więc stało? Czy da się jakoś zresetować pamięć drukarki? Bo sądzę, że w pamięci nadal jest ten dokument, który miał zostać wydrukowany. Wyłączałem urządzenie z prądu, ale to nic nie daje. Drukarka to HP PSC 1510


(Miikes) #2

Jeśli to nie wina uszkodzenia sprzętu, to podłącz drukarkę do komputera i pozwól jej zakończyć poprzednie zadanie.


(Chris47) #3

Nie pomogło :frowning:


(Polopolo1991) #4

Wyłącz drukarkę. Wyjmij kabel od zasilania z tyłu drukarki i włącz ponownie.


(Miikes) #5

polopolo1991 czytaj uważnie :!:


(Chris47) #6

Pisałem przecież, że już to robiłem. I to nieraz :confused:


(Polopolo1991) #7

:] W takim razie weź w dłonie instrukcję obsługi i szukaj "zacięcia papieru".

Ew. wejdź na pomoc techniczną online HP. Nie podam linku bo nie pamiętam gdzie to było ale wiem że pracują od pn-pt.


(Bolo92) #8

A w prawym dolnym rogu pulpitu(Tray) nie masz takie małej drukarki ??

Jeżeli tak to kliknij tam i daj anuluj wszystkie dokumenty, wtedy wyłącz drukarkę powinna zniknąć ta ikona a przynajmniej wszystkie dokumenty które tam były w kolejce do drukowania i włącz drukarkę spowrotem.


(Chris47) #9

Już to przerabiałem. Dalej nic :frowning: Drukarki nawet nie trzeba podłanczać pod USB, bez tego wariuje. Kiedy ją podłączę to i tak nie wykona nowego zadania, bo jest zajęta tym co ma w swojej pamięci.


(Miikes) #10

Dlatego wcześniej napisałem ci abyś włączył drukarkę i niech "wywali" sama tą pamięć. "Wydrukuje" co trzeba... Przepuści kilka pustych kartek i się uspokoi. Nie raz tak miałem ze swoją.