Drukarka przestala nagle drukować!

Mam wielki problem… Drukowalem sobie pracę i w połowie zaczęło mi drukować fotki na czerwono a czrnego tekstu w ogóle nie drukowalo… białe kartki wyrzucałoa drukarka zachowywala się jakgdyby nigdy nic… uruchomiłem kompa jeszcze raz ale to nic ie dłąo… dobra uzupełniłem kolorowy tusz bo wiedizałem że się mógł juz skończyć… ale czarny niedawno uzupełniałem (noniby dość często drukuje), co mi tam zależało uzupełnilem i czarny bo moze to o to chodzi… i tak nie drukuje czrnego ale przynajmniej kolory wróciły… przeczyścilem głowice opcją w kompie i nic… przeczyścilem spirytusem i nic nie mam poijęcia co się stało… czyżby tusz zasechł? drukuję dosć często wiec chyba nie miałby szans…

mam drukarkę HP 3550 ok. rok czasu uzupełniałem katridże 2 raz

pomóżcie mi z tym bo mnie szlak trafi… a kabony na nowy katridż nie mam jestem biednym nastolatkiem :frowning: prawie dorosłym :stuck_out_tongue: ale się uczę i nie zarabiam :stuck_out_tongue:

może to wina sprzętu oprogramowania… a może trzeba rzeczyścić katridż czy tam tusz zasechł… więc jak to naprawic?

z góry dziękuję wsztskim forumowiczom za pomoc :wink:

Głowica po prostu padla. Mialem prawie identyczny problem. Czyszczenie jej juz raczej nic nie pomoze.

Możliwe że tusz masz nieodpowiedni.

Lub źle napełniasz - musi być odpowiednie ciśnienie w głowicy.

Lub uszkodzone głowice,albo zaschnięte.

Lub uszkodzona drukarka.

Przeinstaluj sterownik.

Wyczyść styki głowic i głowice.

Zamocz końcówki głowic we wrzącej wodzie,muszą puścić tusz do wody.

Musisz sprawdzić wszystko.

Dobrze jak byś miał skąd pożyczyć głowice oryginały do twojej drukarki i sprawdzić.

Poczytaj.

http://druknet.pl/forum/?tid=14