Drukarka przy normalnych odgłosach drukuje puste kartki

Witam! Mój problem polega na tym, że moja drukarka nie działa tak jak powinna, można by rzec, że wcale nie działa bo nie spełnia swojej funkcji. A mianowicie drukuje ona puste kartki, odgłos drukowania jest normalny jak zawsze. Prawdopodobnie zaschła głowica, tylko jak ją teraz przywrócić do poprzedniego stanu. Jaki jest środek, aby rozpuścić to co tam zaschło? Zależałoby mi na tym, żeby było to coś amatorskiego, jakiś rozpuszczalnik albo coś w tym stylu :>

Hej,

Niestety, jeśli głowica zaschła, to w warunkach domowych niewiele zdziałasz - co najwyżej możesz zamówić nowy kardridge bądź znaleźć firmę, która zajmuje się regeneracją i będzie mogła wziąć zaschniętą głowicę na ultradźwięki…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wanienka ultradźwiękowa - możesz się za tym rozejrzeć w swoim miescie

pytanie jaka to drukarka, bo od tego zależy rozwiązane problemu. przykładowo hp ma głowice we wkładach i w przypadku zaschnięcia głowicy wystarczy wymienić wkład z tuszem na nowy. canon natomiast ma głowice wbudowaną w drukarkę i jej zaschnięcie wiąże się z wymianą (czyszczeniem) całego mechanizm drukującego (ruchomy “wózek” z głowicą i wkładami drukującymi). w tym przypadku jest trudniej i drożej no i kwestią jest na jak długo będzie działać. zazwyczaj taniej wychodzi zakup nowego urządzenia.

Hej,

To zależy. O ile HP praktycznie we wszystkich atramentówkach ma kardridge ze zintegrowaną głowicą drukującą, tak Cannon nie w każdym modelu posiada głowice w wózku, a wymienne są tylko kardridge z atramentem. Większość tańszych modeli ma budowę dokładnie taką samą jak HP. Tyczy się to także drukarek Lexmarka. Nie wiem, jak w Brotherze, ale podejrzewam, że też jest podobnie. Choć jakkolwiek by nie było, naprawa domowa raczej nie będzie wchodziła w grę.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Drukarka to epson sx115

Hej,

W przypadku Epsonów mamy do czynienia w większości z głowicą i dyszami zmontowanymi na wózku drukarki - tak jak napisał res. W takim przypadku wymiana kardridge’ów może nic nie dać.

:arrow: Czy oprogramowanie pokazuje, że w poszczególnych pojemnikach jest atrament?

:arrow: Czy drukarka nie drukuje żadnej z barw?

:arrow: Jak długa była przerwa pomiędzy kolejnymi użyciami drukarki - okres pomiędzy ostatnim poprawnym wydrukiem, a tym już nieudanym?

Na początek sprawdź, czy nie zasechł tusz w pojemnikach. Później można spróbować przeczyścić głowicę. Tutaj znajdziesz jedną z instrukcji, co i jak można zrobić. Na początek można spróbować oczywiście skorzystać z oprogramowania drukarki i wymusić czyszczenie dysz i układów drukujących - przykład. Jeśli to nie pomoże, konieczny może być zakup rozpuszczalnika, który powinien pomóc rozwiązać problem - o na przykład taki.

Pozdrawiam,

Dimatheus