Drukarka sama rozpoczyna drukowanie po włączeniu

Witam.

 

Posiadam w pracy drukarkę HP PSC 1410, jest ona podłączona do komputera pracującego na Win 7 x64 i udostępniona przez Wi-Fi na drugie stanowisko.

Po wymianie tuszy (oryginalne), pojawił się pewien problem, a mianowicie po każdym włączeniu drukarki, czy to włącznikiem czy po podłączeniu kabla zasilania, drukarka zaczyna sama drukować coś w rodzaju strony testowej. Na żadnym ze stanowisk nie ma nic w kolejce drukowania, problem występuje również po odłączeniu drukarki od komputera - wysarczy ze jest podłączona do zasilania i zaczyna drukować.

Próbowałem reinstall sterowników, ponowną instalację całego urządzenia, odłączączałem ją na dłużej od prądu i nic.

 

Prosiłbym o jakąś poradę jak się z tym uporać.

Hej,

Miałem identyczny problem z podobnym urządzeniem HP’ka. Objawy pojawiły się po zregenerowaniu kardridge’ów. Nie dało się tego obejść inaczej, jak przez włożenie oryginalnych tuszy HP’ka. Dlatego sprawdź, czy oby na pewno to są oryginały czy może regenerowane oryginały bądź zamienniki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wyglądają na oryginały, z pewnością same kasety są oryginalne, ale w sumie *** wie czy nie były regenerowane - kupiłem na allegro z tej aukcji:

 

http://allegro.pl/tusze-hp-21-22-f2180-2280-100-nowe-oryginal-vat-i3716506433.html

 

A można wiedzieć czego próbowałeś, aby uporać się z tym problemem?

 

@edit

 

*** jak zwykle nie docztałem, jak wół jest napisane, że to oryginalne kartridże tylko :frowning: Swoją drogą wcześniej mieliśmy w niej zamienniki od Colorovo i śmigało.

 

___________________________________________________________________________________________

Hej,

 

Trudno stwierdzić - faktycznie mogą to być oryginalne kardridge, ale uzupełniane. A to już drukarka niestety wykryje.

 

Zabawy ze sterownikami, resetowania drukarki i temu podobne - nic nie skutkowało.

 

Niektóre HP’ki są mocno wrażliwe na tym punkcie - ten model to właśnie jeden z takich wrażliwców.

 

Ewentualnie spróbuj reklamować je u sprzedawcy - piszą o 6 miesiącach gwarancji, więc warto spróbować.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

A weź instrukcję, tę stronę testową co Ci wydrukuje, trzeba wrzucić odpowiednio (na tej stronie jest napisane i pokazane) do scanera urządzenia i zeskanować z jej przycisków i powinno być OK.

 

https://www.google.pl/search?q=PSC1410+strona+testowa&lr=&hl=pl&as_qdr=all&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=QqKxUu-sBYmr0QWtzIGIAQ&ved=0CIEBELAE&biw=832&bih=375#facrc=_&imgrc=7rrwazEyGIg2aM%3A%3BhwsQskvZbZKw8M%3Bhttp%253A%252F%252Fobrazki.elektroda.net%252F45_1254865009.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fposzukaj.elektroda.pl%252Fszukaj%252Chp-psc-niebieski.html%3B388%3B510

Nie wiem czy to będzie to samo ale miałem kiedyś podobny problem. Po każdym właczeniu drukarka chciała coś drukować. Nic nie pomagało, w końcu zastosowałem znaleziony w internecie skrypt do usuwania pozostałości z pamięci drukarki i od tego czasu mam spokój. Może to pomoże, ale nazwy skryptu niestety nie pamiętam.

W porządku, dziękuję wszystkim za porady i informacje - jutro wszystko sprawdzę w praktyce i dam znać o rezultatach.

Samo zeskanowanie tego nie dało rezultatu, ale udało się rozwiązać problem w następujący sposób.

 

Wyjąłem kartridże i włożyłem je od nowa, po czym kolejno podążałem za wskazówkami softu od HP - zechciał wydrukować ponownie to co zwykle (dokładnie tą, którą zlinkował JNJN), po czym zeskanowałem ją za pomocą przycisku i po krzyku.

 

Dziękuje bardzo :slight_smile: