Drukarka Samsung CLX-3170 Series nie drukuje

Witam mam problem z drukarką Samsung CLX-3170 nie drukuje tylko wyskakuje okno drukowania do pliku zupełnie nie wiem o co chodzi drukarka jest widoczna w oknie wyboru drukarek w office i jest ustawiona jako główna na komputerze.

A z innych program jak?

A test wydruku z poziomu jej oprogramowania przechodzi?

A działa z poziomu panela samej drukarki.

W innym programie Office 2016 to samo drukuje do pliku, drukarka z panelu przekopiowuje tylko nie wiem jak można wydrukować coś przez panel drukarki z komputera chyba nie da rady tak

zauważyłem teraz że na ikonce programu od drukarki w zasobniku systemowym nie moge wybrać opcji smart panel i pisze brak obsługiwanego sterownika drukarki lub portu, menadżer skanowania jest dostępny ale reszta opcji ustawień drukarki nie.

odinstalowałem sterownik i na nowo chce zainstalować ale program instalacyjny nie może odnaleźć drukarki twierdzi że nie jest podłączona albo jest wyłączona podczas gdy mam ją podłączoną do komputera co robić instalować mimo to dalej ?
I dalej to samo gdzieś jest problem w tym że komputer nie wykrywa drukarki

Zmień port USB dla drukarki w kompie - jak stacjonarka tylny i najlepiej USB2.0 - czarny, może uszkodzony kabel USB, może drukarka?

No właśnie, mam podłączoną drukarkę do laptopa Acer 5738 ale sprawdzałem już wszystkie cztery porty usb (które są sprawne testowałem na ładowaniu mp3-ki) i nic kiedyś jak jak jeszcze drukarka działała to od razu po podłączeniu usb i włączeniu drukarki miałem dźwięk systemowy że wykrywa drukarkę, może tak być że kabel jest niesprawny albo drukarka nawaliła ale sie świeci i wygląda normalnie
muszę spróbować kupić nowy kabel usb

edit: kurde kupiłem nowy kabel usb i nic dalej to samo nie może połączyć z drukarką