Drukarka Samsung M2020 bez duplex

Witam,

Posiadam drukarkę opisaną w tytule tematu. Czy jest możliwość zewnętrznego wgrania funkcji duplex automatycznego ?

Przekładanie ręczne ponad 20 stron x2 odpada. Jest na to rada ?

Nie, nie ma na to rady, bo to jest kwestia sprzętowa. Drukara musi obsługiwać auto-duplex na poziomie hardware’u.

1 polubienie

Dobrze. Jaki model z duplexem warto kupić, tak aby miał zamiennik w przyjaznej cenie ?

Jaki budżet?? Omijaj Canon’y. HP’ki drogie będą. Podobno Brother’y są OK.

ok. 300 zł, laserowa może być mono.

Znalazłem takowego Samsunga:

Tooner ok. 50 zł. Jakaś kontroferta?

W samsungu masz 2 pojemności tonera, zdarzają się w sprzedaży te małe.
Wersja powiększona ma wydajność ~5k więc musisz być świadomy że zamiennik nie zawsze wytrzyma do końca, tzn. może się uszkodzić, ale jak regularnie sporo drukujesz to żadne ryzyko, byle zużyć przed końcem gwarancji.

Tylko używane drukarki zaznaczam ‘mogą’ być złożone z 3 innych, więc nawet jak poprosisz o wydruk eksploatacji możesz się dużo nie dowiedzieć bo sprzedawca mógł to wszystko wyzerować i puścić kilka(set) stron testowych.
Za tą kasę bym brał najlepiej ze 2 od razu :slight_smile:

Z nówek tania i w miarę sensowna drukarka z dupleksem Brother HL-L2312D - 320zł.
Po rejestracji na stronie brother 3 lata gw.
Toner na 3k stron ~50zł za coś co będzie działać.
Ale dochodzi bęben ~ 60 zł raz na 12k wydruków.

Zamiennik.
Oryginał na 3k stron kosztuje więcej niż drukarka.

Hmm, jakiś konkretny model wersji powiększonej ?

Jeszcze mi się nie zdarzyło, ale zdaję sobie sprawę, że zamiennik to nie org.

Czyli nic się nie zmieniło.

Jeśli zna ktoś, bądź ma dobry model laserówki z duplexem i ekonomicznym zamiennikiem to proszę pisać. Ja zbyt wiele nie drukuję, ale brak duplexu jest coraz bardziej irytujący…

Propozycja na chwilę obecną:

Brother HL-L2312D od @ reqoil

Wygląda obiecująco.

PS. Sprawdziłem model SAMSUNG ML-3710d, który na allegro chodzi po 180, a cena za nową oscyluje na od 700 zł :). Coś więcej niż tylko używka, ale gwarancje roczną dają

To nie nowość.
Tylko bardzo wymagający klienci nie patrzą na zamienniki przy marnej wydajności. Nie żeby oryginały były kompletnie bezawaryjne, ale to promile vs procenty.

Były jeszcze HP-ki P2055d z tonerami na 6,5k, ~100 drożej, a coś w fajnym stanie ~400zł. Zamiennik koło 60zł. Bardzo popularne drukarki, jeszcze długo nie powinno być problemu dostępnością zamienników. Te z dopiskiem ‘n’ mają kartę sieciową.

Podstawowy test na jakość tonera (przynajmniej w mono HP): puścić wydruk czarnego prostokąta na foli do naświetlania pieczątek, jak będzie idealnie jednolity to jest naprawdę porządny toner, w 99% tylko oryginał spełni takie wymagania.
Do większości innych zastosowań starczy zamiennik.

W tej aukcji mały upss ale znaczący.
ML-3710D niema sieciówki a w opisie są dane ML-3710ND która ma sieciówkę.
Na niby real fotkach jest 3710D.

Na takich aukcjach trzeba mocno się przyglądać co faktycznie sprzedają bo wersja ND z sieciówką jest raptem 15-20 droższa a sprawia lepsza frajdę :slight_smile: