Drukarka Samsung. Wi-fi. Drukowanie do pliku

Witam,

zakupiłem nową drukarkę firmy Samsung, model: ML-2165W. Zainstalowałem wszystko idealnie, tak jak płytka nakazała. Zainstalowałem ją tak, by podłączyła się do sieci wi-fi.

Niby wszystko gra, a mogę drukować tylko do pliku.

Mam kabel USB, ale chcę by drukowała ona przez Wi-Fi (jak i reszta komputerów w domu).

Mam coś szperać w portach?

Dzięki.

Dodane 31.08.2013 (So) 19:58

mam zainstalowaną drukarkę na komputerze stacjonarnym. Działa przez kabel USB. Nie wiem jak zrobić, aby chodziła przez Wi-Fi bez kabla + aby chodziła na dwóch innych laptopach.

skonfigurowałeś dostęp do sieci (parametry sieci) w drukarce? tryb pracy wifi jest włączony w drukarce?

nie za bardzo wiem jak to zrobić

wejdź w właściwości drukarki i zmień port na standardowy TCP IP

Hej,

Wszystko powinno być w instrukcji do drukarki. Musisz ją podłączyć do sieci WiFi tak jak komputer czy telefon. Najwygodniej robi się to z uzyciem przycisku WPS, jeśli w taki wyposażony jest router, który odpowiada za rozgłaszanie sieci WiFi w domu. Tutaj masz informację, jak to zrobić, tyle że dla drukarek HP - w Samsungach nie powinno być wielkiej różnicy.

Gdy drukarka będzie mieć połączenie z siecią WiFi wtedy możliwe jest jej zainstalowanie jako drukarki sieciowej - odpowiednia opcja powinna pokazać się w instalatorze w czasie instalacji drukarki.

Biorąc pod uwagę, że drukarka nie jest podłączona do sieci WiFi, nie da to zupełnie nic.

Pozdrawiam,

Dimatheus