Drukarka Sharp Ar-5618 a Windows 8.1 64-bitowy


(Paula2012) #1

Witam,

Mam problem z drukarką :frowning: Drukarka sharp AR-5618 jest używana przez 4 komputery w tym mój) do niedawna wszytko było ok. Ale od pewnego czasu pojawia mi się komunikat, że dana drukarka nie jest zainstalowana na moim koputerze - brak jej jest wszytkich sterowników i pojawia się okienko błędu (jak próbuję coś wydrukowac albo jak probuję otworzyć np. Word, Exel). Mam płytę ze sterownikami od tej drukarki ale tam nie ma przeznaczenia dla systemu operacyjnego 8.1 windows.

  1. Czy mozna gdzieś takie sterowniki pobrac by te cholerstwo normalnie drukowało, bo nie da się normalnie pracować na komputerze?

Jesli tak bardzo proszęo linka i instrukcję jak to zrobić, bo jestem z tego totalnie zielona. Może ta stronka http://www.sharp.pl/cps/rde/xchg/pl/hs.xsl/-/html/szczegoly_produktu.htm?product=AR5618

  1. Czy jest to możliwe, że drukarka przestała drukować, bo wykryła nagle brak sterownikow dla Windows 8.1?

 

 

Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź.

 

 

Pola


(drunkula) #2

Driver dla Windows 8.1 znajdziesz tu: http://www.sharp-cee.com/cps/rde/xchg/scee/hs.xsl/-/html/product_details.htm?product=AR5618 (czyli tam gdzie pisałaś), próbuj po kolei zaczynając od PCL6 z opcją polską, potem bez niej, potem resztę.