Drukarka sieciowa, a drukowanie LPT

Do tej pory jak program DOSowski był normalnie fizycznie działający na komputerze z systemem xp, podłączona była drukarka HP na usb podpięta jako LPT wszystko drukowało i śmigało, teraz mam postawioną maszynę wirtualną z XP, do której łącze się przez zdalny pulpit za pomocą komputera z Windows 10, przechwytywanie drukarki w sesji się nie powiodło żeby to zrobić z LPT, drukarka ma port LAN, więc wpiąłem ją do sieci jako sieciową, następnie na maszynie z XP odnalazłem jako sieciową udostępniłem i dodałem jako drukarkę LPT, port 1, w programie DOSowskim ustawiłem LPT1 drukarka dalej nie drukuje, co robie źle ?

Zamapuj port lpt, w taki sposób tego nie zrobisz. Podepnij ja do VMki przez usb i z cmd wykonaj.

net use lpt1: \\nazwakomputera\nazwadrukarki /persitent:yes

No właśnie użyłem tego polecenia, z tym czy musi być ona podpięta przez USB?
to praktycznie nie wchodzi w grę ze względu na to że VM stoi na serwerze a on na innym piętrze w serwerowni, więc jedyna opcja drukarki to właśnie sieciowo lub lokalnie ale do komputera za pomocą którego łącze się do tego XP przez zdalny pulpit

DOSPrint https://polska.dosprn.com/ testowałeś ?. Na pewno działa w virtual XP pod W7 i hyper-v pod W10 Pro. W szkołach używają jeszcze softu pod dos firmy QNT to trochę tego przemieliłem.

1 polubienie

Zadziałało elegancko, wielkie dzięki !!!

O! Przypomniałeś mi, że istnieje jeszcze coś takiego jak winprint, zupełnie o tym zapomniałem, ale dobrze wiedzieć że jest coś takiego jak dosprint.