Drukarka sieciowa nie drukuje mimo poprawnych (?) ustawień

Hej

Po kilku dniach walki z drukarką sieciową która nie przyjmuje poleceń z innych urządzeń poddałem się. 

Może będziecie mieć jakieś pomysły bo moje (po przejrzeniu wielu forów i poradników) już się skończyły.

Posiadam drukarkę Brother DCP-150C podłączoną kablem USB do komputera stacjonarnego. Gdy drukuję bezpośrednio z niego wszystko jest ok.

Problem dotyczy drugiego komputera i laptopa które pracują przez wi-fi w grupie. Łączą się one z routerem (ZTE W300) który przez wi-fi przesyła sygnał do palucha podpiętego do stacji roboczej. Schemat wygląda tak:

oCE8zBT.jpg

Zaznaczę, że zarówno z drugiego komputera na Linuxie jak i lapka na Viście widać drukarkę. Gdy próbuję wysłać z nich coś do wydrukowania to dostaję informację, że przesłano ale nic się nie dzieje. Drukarka oczywiście udostępniona z komputera głównego.

Sterowniki aktualne. Systemy oczywiście legalne.

Obstaję raczej przy tym, że główna stacja robocza z jakiegoś tytułu nie przyjmuje druków. Sprawdzałem wpisy w rejestrach, próbowałem wyłączać AVASTa, zaglądałem do panelu administracyjnego routera czy czegoś tam nie ma poblokowanego. 

Co jeszcze może być nie tak?

Wszelkie, nawet najbardziej dziwne pomysły mile widziane - może coś przeoczyłem :slight_smile:

Witam ,

 

http://support.brother.com/g/b/faqend.aspx?c=pl&lang=pl&prod=hls7000dn_us_eu_as&faqid=faq00002719_000

http://www.pcformat.pl/USB-w-routerze,a,2397,strona,4

Zabrałem się za to od d… strony i niepotrzebnie straciłem kilka dni grzebiąc się w szczegółach a zapominając o najprostszym rozwiązaniu. Ale co się naczytałem to moje :D

Wpadłem właśnie na genialny pomysł, tj. zainstalowałem drukarkę jeszcze raz na głównej stacji roboczej i voila - wszystko zaczęło działać :slight_smile: