Drukarka sieciowa nie drukuje w kolorze: HP DeskJet Ink Advantage 4535

Cześć!

Znajomy ma drukarkę jak w tytule: HP DeskJet Ink Advantage 4535. Otóż ma bardzo specyficzny problem:

  • pod świeżą instalacją Windows 10 Home drukarka drukuje poprawnie w kolorze pod WiFi
  • pod Windows 11 drukarka poprawnie drukuje w kolorze pod USB
  • pod Windows 11 drukarka kolory drukuje w czerni pod WiFi.

Nie jest to, jak widać, problem sprzętowy ale problem z konfiguracją Windowsa 11. Pojęcia nie mam jak ugryźć żeby drukarka normalnie drukowała w kolorze pod win11 pod wifi. Przejrzałem większość ustawień jakie przyszły mi do głowy i wszystko wydaje się być poprawnie skonfigurowane. W sterowniku raczej też nie do końca leży problem, bo wtedy problem byłby nawet i pod USB.
Czy ktoś mógłby mnie nakierować gdzie ewentualnie szukać rozwiązania?

Jakiś czas temu Windows 11 wypuścił łatkę która zepsuła drukowanie. Podobno rozwiązanie jest w stylu „wysiądź i wsiądź jeszcze raz”. Czeka cię ponowna instalacja sterowników i ponowne przechodzenie konfiguracji. Na szczęście nie trzeba zmieniać rejestru.

Ja nie widzę potwierdzenia, że na Windows 10 po USB drukuje mu lub ci w kolorze.

Być może zamiast reinstalować drukarkę na 11 to jest łatka opcjonalna (jak drukowanie po Wi-Fi jest ważniejsze od tego co kolejne KB napsuje w 11).

Jak tam będę to sprawdzę.

A też sprawdzę co tam siedzi w aktualizacjach.

Zanim podjadę do znajomego to wątek zostawię otwarty bo może ktoś miał podobny przypadek.