Drukarka sieciowa pod router WIFI-konfiguracja

Witam. Chcemy ze znajomym podłączyć drukarkę pod router wifii u jego ojca. Drukarka to Konica minolta bizhub 250, a router jest na pewno Asusa (nie pamiętam modelu) z możliwością podłączenia modemu LTE do portu USB. Jest to mała firma budowlana i są tam 3 laptopy z systemem Windows 8.1. Jak najprościej podłączyć tą drukarkę i skonfigurować z tym routerem aby działała bezprzewodowo? Dziękuję za pomoc.

Proponuję skorzystanie z instrukcji: http://www.konicaminolta.pl/pl/rozwiazania-biznesowe/wsparcie/centrum-pobierania.html , lub kontakt: http://www.konicaminolta.pl/pl/rozwiazania-biznesowe/wsparcie/centrum-pobierania.html . 

Okej dziękuję ślicznie. A ktoś miał styczność z tym sprzętem i wie z doświadczenia jak ją podłączyć?

 

P.S. Czy wystarczy podłączyć drukarkę do routera i wejść w ustawienia routera poprzez jego adres ip? I potem zobaczyć nadany adres ip drukarki w urządzeniach podłączonych, i dodać właśnie ten nadany adres przy dodawaniu drukarki z panelu sterowania?

Wystarczy ze podłączysz drukarkę do sieci , sprawdzisz czy został nadany ip sieci. Potem wchodzisz na komputerze  dodaj drukarkę i wybierasz usługę sieciowa i wybierasz widoczną i Windows sam pobiera sterowniki.

Tutaj masz to w miarę rozsądnie rozpisane https://atramentowka.com/drukarki-atramentowe/1
Tym bardziej, że możesz sobie przy okazji porównać kilka modeli drukarek jednocześnie. Tak więc zapoznaj się z tą treścią, bo na prawdę warto.