Drukarka sieciowa - wygasające poświadczenia

Witam.

Mam w pracy drukarkę termiczną, która jest udostępniona w sieci dla dwóch innych komputerów. Ze względów bezpieczeństwa na kompach jest wymuszane zmienianie haseł co miesiąc, poza kontem z uprawnieniami administratora.

Mimo, że na dwóch kompach w sieci łączę się z tą drukarką właśnie na dane tego konta administratora, którego hasło nie wygasa to poświadczenia po miesiącu znikają. Czy jest jakiś sposób, aby się tak nie działo? OS to Win7 Pro.

To jest drukara sieciowa czy USB? Zebra czy jakiś inny wynalazek? Udostępniasz ją z komputera? Komputery są w domenie?

Drukarka USB, udostępniam ją z kompa do którego jest podpięta fizycznie po sieci. Komputery nie są w domenie, jedynie w grupie roboczej. Drukarka to Metapace T-4 (termiczna).

To już raczej problem z Windowsem. Niestety nie moja działka. Producent daje jakaś apkę do instalacji drukarki? Z Zebrą jest np. tak, że instalacja sterownika z poziomu Windows daje różne efekty, instalacja za pomocą apki zawsze daje porządny efekt.

Daje, ale ta apka z płyty zadziała tylko do instalacji tej drukarki na kompie który jest fizycznie podpięty przez usb, a potem jak ją udostępniam i instaluję na drugim kompie no to pobiera sterownik przez sieć z tamtego kompa i działa… ale przez miesiąc, potem muszę na nowo wpisywać i zapamiętywać nazwę użytkownika i hasło do konta z kompa udostępniającego. Na tym podłączonym fizycznie działa cały czas.

PS. Pomyliłem drukarki, to nie Metapace a Bixolon :stuck_out_tongue: