Drukarka sieciowa - wygasające poświadczenia

(Osimaru) #1

Witam.

Mam w pracy drukarkę termiczną, która jest udostępniona w sieci dla dwóch innych komputerów. Ze względów bezpieczeństwa na kompach jest wymuszane zmienianie haseł co miesiąc, poza kontem z uprawnieniami administratora.

Mimo, że na dwóch kompach w sieci łączę się z tą drukarką właśnie na dane tego konta administratora, którego hasło nie wygasa to poświadczenia po miesiącu znikają. Czy jest jakiś sposób, aby się tak nie działo? OS to Win7 Pro.

(roobal) #2

To jest drukara sieciowa czy USB? Zebra czy jakiś inny wynalazek? Udostępniasz ją z komputera? Komputery są w domenie?

(Osimaru) #3

Drukarka USB, udostępniam ją z kompa do którego jest podpięta fizycznie po sieci. Komputery nie są w domenie, jedynie w grupie roboczej. Drukarka to Metapace T-4 (termiczna).

(roobal) #4

To już raczej problem z Windowsem. Niestety nie moja działka. Producent daje jakaś apkę do instalacji drukarki? Z Zebrą jest np. tak, że instalacja sterownika z poziomu Windows daje różne efekty, instalacja za pomocą apki zawsze daje porządny efekt.

(Osimaru) #5

Daje, ale ta apka z płyty zadziała tylko do instalacji tej drukarki na kompie który jest fizycznie podpięty przez usb, a potem jak ją udostępniam i instaluję na drugim kompie no to pobiera sterownik przez sieć z tamtego kompa i działa… ale przez miesiąc, potem muszę na nowo wpisywać i zapamiętywać nazwę użytkownika i hasło do konta z kompa udostępniającego. Na tym podłączonym fizycznie działa cały czas.

PS. Pomyliłem drukarki, to nie Metapace a Bixolon :stuck_out_tongue: