Drukarka sieciowa

(M Mil) #1

Kupiłem do firmy drukarkę sieciową HP 1320. Po przyłączeniu jej do sieci LAN i skonfigurowaniu, przystąpiłam do instalacji sterowników na komputerach które miały z niej korzystać. Na większości komputerów z naszej firmy utworzone są po 2 konta: konto Administratora i konto Użytkownika. Niestety po zainstalowaniu sterowników od drukarki okazało się że można drukować tylko, z konta Administartora natomiast nie możliwe jest drukowanie z konta Użytkownika (przy próbie wydruku wysyłane jest do drukarki tylko 65 bajtów danych i następnie wyskakuje błąd). Nie wiem jak rozwiązać ten problem, bardzo proszę o pomoc.

(Golden Finger) #2

Na jakich systemach pracujecie??

Sprawdź na serwerze uprawnienia użytkowników.

Czy problem jest na wszystkich stacjach roboczych??

:okulary:

(Pio78) #3

Witam,

Sprawdź uprawnienia do:

C:\WINDOWS\system32\spool

Przed wysłaniem dokumentu na drukarkę Windows zapisuje tu pliki tymczasowe drukarki.

Użytkownik musi mieć prawo modyfikacji zawartości tego katalogu.

Pozdrawiam

GembalaP

(M Mil) #4

Pracujemy na Windows 2000.

Problem występuje tylko na stacjach na których, oprócz konta Administratora założone jest również konto Zaawansowanego Użytkownika. Z konta Administratora można drukować, lecz z tego drugiego, już nie.

W naszej firmie nie posiadamy serwera. Drukarka posiada serwer wydruku i jest bezpośrednio wpięta do sieci LAN.

W jaki sposób sprawdzić uprawnienia do C:\WINDOWS\system32\spool ??

(pysiu) #5

wejdż w C:\WINDOWS\system32 znajdż katalog spool wybierz wlaściwości katalogu / zabezpieczenia i dodaj tam konta urzytkowników nadając im pełne prawa do tego katalogu :wink: