Drukarka sieciowa

Kupiłem do firmy drukarkę sieciową HP 1320. Po przyłączeniu jej do sieci LAN i skonfigurowaniu, przystąpiłam do instalacji sterowników na komputerach które miały z niej korzystać. Na większości komputerów z naszej firmy utworzone są po 2 konta: konto Administratora i konto Użytkownika. Niestety po zainstalowaniu sterowników od drukarki okazało się że można drukować tylko, z konta Administartora natomiast nie możliwe jest drukowanie z konta Użytkownika (przy próbie wydruku wysyłane jest do drukarki tylko 65 bajtów danych i następnie wyskakuje błąd). Nie wiem jak rozwiązać ten problem, bardzo proszę o pomoc.

Na jakich systemach pracujecie??

Sprawdź na serwerze uprawnienia użytkowników.

Czy problem jest na wszystkich stacjach roboczych??

:okulary:

Witam,

Sprawdź uprawnienia do:

C:\WINDOWS\system32\spool

Przed wysłaniem dokumentu na drukarkę Windows zapisuje tu pliki tymczasowe drukarki.

Użytkownik musi mieć prawo modyfikacji zawartości tego katalogu.

Pozdrawiam

GembalaP

Pracujemy na Windows 2000.

Problem występuje tylko na stacjach na których, oprócz konta Administratora założone jest również konto Zaawansowanego Użytkownika. Z konta Administratora można drukować, lecz z tego drugiego, już nie.

W naszej firmie nie posiadamy serwera. Drukarka posiada serwer wydruku i jest bezpośrednio wpięta do sieci LAN.

W jaki sposób sprawdzić uprawnienia do C:\WINDOWS\system32\spool ??

wejdż w C:\WINDOWS\system32 znajdż katalog spool wybierz wlaściwości katalogu / zabezpieczenia i dodaj tam konta urzytkowników nadając im pełne prawa do tego katalogu :wink: