Drukarka udostępniona pod WinXP używana pod Win7 64bit

Witam serdecznie

Drukarka HP Deskjet 3650 jest zainstalowana lokalnie na Windows XP, korzystam również z Windows 7 64bit na laptopie. Chciałbym móc korzystać z udostępnionej na Win XP drukarki pod laptopem.

Swoja drogą jest w ogóle możliwe korzystanie z tak udostępnionej drukarki na systemie 32 bitowym pod systemem 64 bitowym?

Pozdrawiam serdecznie w to mroźne popołudnie :slight_smile:

Albo ja nie myślę w to mroźne popołudnie, albo język polski jest zbyt mało elastyczny żeby oddać niuanse wzajemnego udostępniania zasobów :-). Za ChRL nie mogę rozkminić pod który system drukarka podpięta jest fizycznie, a którego chcesz z niej korzystać po sieci.

W każdym razie, w którąkolwiek stronę by to nie było, procedura jest podobna:

-na komputerze mającym korzystać zdalnie z drukarki zainstaluj ją LOKALNIE (Kreator -> lokalna -> nie wyszukuj PnP). Użyj sterowników odpowiednich do wersji systemu (7 lub XP i 32 lub 64)

  • na tym samym komputerze dodaj nowy port (Lokalny) i nazwij go \server\printer

  • we właściwościach drukarki na komputerze korzystającym z niej zmień port z lokalnego na w/w

server - nazwa komputera udostępniającego drukarkę w sieci

printer - nazwa zasobu pod jaką drukarka została udostępniona

http://h30434.www3.hp.com/t5/Wireless-I … /m-p/41700

Wow! Jestem pod ogromnym wrażeniem, że działa. Bardzo Ci dziękuję za wszelkie wskazówki i bardzo serdecznie pozdrawiam. Swoją drogą nigdy bym na to nie wpadł z portem lokalnym :slight_smile:

Ja również bardzo dziękuję, bardzo pomogło. Ale mam pytanie czemu się tak dzieje i czy jest możliwość tego naprawy aby nowi użytkownicy w sieci mogli bezproblemowo dodać nową drukarkę ?

Pozdrawiam Marcin .

Kwestia sterowników do urządzenia - tu drukarki. Do prawie każdej wersji Windows potrzebny jest inny sterownik, a w przypadku systemów 32/64 bitowych to są już kompletnie inne sterowniki.

Naprawiać tej sytuacji za specjalnie nie można. Opisaną wyżej procedurę należy niestety powtarzać za każdym razem, gdy 32-bitowy klient próbuje skorzystać z drukarki podłączonej lokalnie do komputera 64-bitowego