Drukarka w dosie pod USB

Witam.

mam problem tego typu - ni mam w kompie portu LPT, wiec zakupiłem takie cuś -> http://www.allegro.pl/item158538978_ada … _ak72.html

wszystko w windows XP smiga pięknie ładnie, tylko jest problem, ponieważ mam kilka programów w Dosie z których musze robić wydruki, a jak wiadomo dos nie widzi usb. wie ktos może jak zrobić obejscie, przekierowac porty, lub cokolwiek, bym mógł drukować w dosie na usb

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :smiley:

A ile masz ram??? Jak masz wystarczjąco(conajmniej128 to możesz XP instalować)

o LoL :smiley: D OMG ;/

mam na kompie windowsa XP, ale ale (na tym samym PC) bardzo często korzystam z programów dosowych otwieranych przez “wiersz polecenia” np. programy kadrowe, płacowe, do zus itp.

zmieniłem starego kompa na nowy, który juz nie posiada portu LTP, wiec zakupiłem w/w przejsciówke.

w windowsie (chociazby na notatniku) drukarka (igłowa optimusa) drukuje, bez problemu, ale przłączając sie na CMD juz nie, wiec pytam sie Was czy wiecie jak sobie z tym poradzic??

juz rozumiesz??

pozdrawiam

Może ci się to przyda…

http://www.pldos.pl/download/down.php3? … =narzedzia

To jest jakiś programik, który pomaga wykorzystywać usb pod dos’em…

Znalazłam na szybkiego, więc proszę o wybaczenie, jeżeli to nie to… :slight_smile:

Programy DOS’owe potrafia drukowac do pliku *.prn lub do portu LPT…

Po zapisaniu do pliku w linii polecen wydaj komende :

copy nazwa_pliku lpt1: /b

lub notepad.exe nazwa_pliku /p

pod Windows:

Wlasciwosci drukarki >zakladka Porty > zaznacz pozycje File: zapisem

drukuj do pliku.

Natomiast, jesli masz drukarke sieciowa, to zeby otrzymac na niej wydruk z

programu DOS’owego, musisz przechwycic port.

We wlasciwosciach drukarki pod Windows > ustawienia:

Drukuj do portu [LPT1:\serwer\drukarka]

no własnie meczyłem *.prn poprzez:

wiem, próbowałem tego i wyskakuje mi błąd - nie mozna znaleźć pliku, a robiąc type nazwa.pliku bez probelmu go widzi i męczy ;/ ;/ ;/

tez nad tym myslałem, ale jest to drukarka lokalna, ale komp jest pod routerem, i ma swoje wewnętrzne ip - próbowałem

i tez nie chc ruszyc ;/ ;/ ;/

przypomne z w windzie smiga bez problemu ;/ ;/

wiem ze w win 98 była fajna funkcja “mapowanie portów” i to by było odpowiednie do tego, ale tu jest XP i nie widze tej opcji ;/ ;/ ;/