Drukarka w pełni kompatybilna z windows vista?


(aero) #1

Witam,jaką polecacie drukarkę z którą nie ma problemów na windows vista, i działa ona bezawaryjnie ?

Mam swoją lexmark z612, stery zainstalowałem, drukarka w opcjach jest ready czyli gotowa, a przy drukowaniu nic nie drukuje, komunikat brak połączenia komputera z drukarką, ponieważ drukarka jest mi bardzo potrzebna, narazie więc ze swojej finalnej visty musiałem zrezygnować :confused:

do momentu kiedy nie kupię drukarki która dobrze działa pod vistą, jakieś propozycje ?

Dodam że przeglądałem fora róznego typu , nie tylko te polskie, dla lexmarków na razie nie ma sterów pod vistę jak wsparcia pod system vista, jak również to jedyny sprzęt z jakim miałem problem na windows vista


(Zbych ) #2

aero a wystarczy popatrzeć na zainplantowane w viste stery drukarek a już bedziesz wiedział wszystko , jest tam w spisie co najmniej kilkaset drukarek różne modele jak i różni producenci , a zapewne w versjii finalnej visty dojdzie ich(sterów drukarek) jeszcze do kilkadziesiąt modeli.


(Agatonster) #3

aero

Wprawdzie pytasz o to, jaką drukarkę polecać , ale ja trochę odwrócę - na obecnym etapie na pewno nie będzie to drukarka firmy, której jestem użytkownikiem Hewlett-Packard , a to z tej przyczyny, że wraz z IE 7 nie ma dostępu do najważniejszej funkcji drukarki - Nawigatora dającego dostęp do wszystkich funkcji urządzenia. Sprawa oczywiście będzie w przyszłości rozwiązana poprzez aktualizację sterowników HP, ale na najbliższą przyszłość brak kompatybilności...

Najprościej z pytaniem postawionym przez Ciebie dzwonić pod numer

0801 802 000 Microsoft pl - tam konsultanci udzielą zapewne wyczerpujących informacji na temat drukarek w pełni kompatybilnych z Vistą.

Pozdrawiam


(aero) #4

jak masz się tak wypowiadać, to się nie wypowiadaj, w viście jest pełno sterów, i normalne jest to że nie każdy sprzęt będzie super śmigał...pytanie dotyczy przede wszystkim użytkowników windows vista, mających daną drukarkę, po prostu chciałbym znać, jaka drukarka jest polecana przez was ...


(Remix) #5

Witam!

Ja nie polecam mojej, bo są już nowsze modele, ale mogę powiedzieć, że Samsung ML-1510 działa, ale sterownika nie da się normalnie zainstalować - trzeba instalować manualnie przez menadżer urządzeń i opcję aktualizacji sterownika.

Wiadomo - trzeba najpierw rozpakować pliki sterownika.

W ten sposób działa dobrze :slight_smile:

Myślę, że cała seria ML będzie działać - to są drukarki laserowe - gwoli wyjaśnienia.


(Zbych ) #6

Jak narazie vista jest w wersji testowej, stery pod urządzenia trzeba dopasowywać eksperymentalnie nawet stery systemowe , mam drukarke HP 3325 a stery bez żadnego problemu podeszły z HP 3500 i drukarka pracuje bez zastrzeżeń , oczywiście instalacja manualna.


(aero) #7

bzdura, jest już wersja finalna, można ją kupić, lub dostać za free w prezencie za testowanie wersji beta :stuck_out_tongue:


(Remix) #8

Witam!

Ma build 6.0.6000 :slight_smile:

Większość sterowników można ładować z XP, część nie chce się normalnie zainstalować i trzeba wskazać pliki ręcznie.

No ale ogólnie Vista dobrze radzi sobie z rozpoznawaniem sprzętu.


(Krzysztofko) #9

Używam urządzenie wielofunkcyjne Canon MP 150. Irytuje mnie to że z tego wszystkiego działa tylko drukarka. Oni (producenci) totalnie nas olewają, jak już wezmą kase to wszystko mają w d....


(Remix) #10

Witam!

A niby dlaczego maja pisać sterowniki pod system, który nie ma jeszcze oficjalnej premiery dla użytkowników domowych?

Trzeba poczekać trochę - po premierze dla użytkowników domowych sterowniki będą wyrastać jak grzyby po deszczu :slight_smile: