Drukarka w sieci

Chcę zakupić tą drukarkę http://www.allegro.pl/item717771936_meg … ska_9.html i mam pytanie czy da ją się jakoś podłączyć by można z niej było korzystać w domowej sieci(posiadam ruter tp-linka)? Jeśli tak to co muszę dokupić i jak to zrobić?

Jedyna opcja - kupić printserver USB.

jeżeli masz kilka komputerów w sieci można także udostępnić drukarkę na jednym z komputerów. Niestety będzie musiał być włączony aby drukarka działała. Dobrym rozwiązaniem jest właśnie print serwer.

Tylko, że print serwer to dość droga zabawka i czasami mogą z nią być problemy.

Zastanów się czy nie lepiej troszke dołożyć i kupić drukarkę już z opcją podłączenia do sieci :stuck_out_tongue:

A jeśli drukarka miałaby drukować sporadycznie, to najprostszym rozwiązaniem podłączyć pod najczęściej używany komp w sieci.

Ostatnim rozwiązaniem jest wymiana routera na taki z możliwością podłączenia drukarek przez USB - ale to chyba najdroższe rozwiążanie

Polecił bym jednak dołozyc do drukarki z obsługa sieci np http://www.vobis.pl/oferta/drukarki_ska … 2150n.aspx

Jeżeli chciałbyś aby kilku użytkowników mogło korzystać z jednej drukarki to tak jak już wcześniej napisano opcje są dwie.

Pierwsza, która nie wymaga dodatkowych nakładów finansowych to taka że podłączasz drukarkę do któregoś z komputerów (najlepiej do tego z którego będzie się najczęściej drukowało) i po prostu udostępniasz drukarkę albo już przy instalacji albo z panelu sterowania wchodzisz w drukarki i faksy wybierasz drukarkę klikasz prawym przyciskiem myszy z menu kontekstowego wybierasz właściwości. Klikasz na zakładkę udostępnianie i już. Na pozostałych komputerach musisz ją teraz zainstalować. Z panelu sterowania wybierz drukarki i faksy. Klikasz dodaj drukarkę wybierasz drukarka sieciowa lub podłączona do innego komputera. Musisz ja odnaleźć w sieci i zainstalować. Minusem tego rozwiązania jest to że aby inni użytkownicy mogli drukować to komputer do którego jest podłączona drukarka musi być cały czas włączony.

Druga opcja to print serwer, który trochę kosztuje. Najlepiej żeby miał konfigurację przez przeglądarkę www. Podłączasz drukarkę do print serwer a print serwer do rutera (po wcześniejszym skonfigurowaniu) , następnie instalujesz na każdym kompie w sieci drukarkę. Przy takim wariancie nie musisz mieć włączonego cały czas komputera do którego masz podłączona drukarkę.

Wybór należy do ciebie jednak, jeżeli masz zamiar wykorzystywać drukarkę od czasu do czasu to lepiej ja udostępnić. Natomiast jeżeli w twojej sieci będzie się drukować codziennie warto zastanowić się nad print serwerem.