Drukarka Wi-Fi + internet z W-Fi jednocześnie

Witam, mam drobny problem. Posiadam laptopa (Windfows 7), który ma internet z routera Wi-Fi.

Zakupiłem drukarkę HP 2545, która również posiada ndajnik Wi-Fi i można drukować bezprzewodowo. Teraz aby drukować muszę się przełacząć między routerem aby mieć internet, a gdy chce coś wydrukować muszę wchodzić w połączenia i wybierać drukarkę.

 

Mam pytanie czy jest możliwość, aby nie przełączać się tak co chwilę (internet, drukarka) tylko mieć cały czas dostęp jednocześnie do drukarki i internetu, bezprzewodowo?

 

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.

Jeśli się nie mylę to można podłączyć drukarkę do routera.

Dokładną instrukcję jak to zrobić powinieneś znaleźć w instrukcji obsługi urządzenia. 

chyba coś pokiełbasiłeś podczas instalacji. u mojego brata taka drukarka (inny model hp) działa jak normalna drukarka (oznaczona jest chyba jako drukarka sieciowa). po prostu dajesz drukuj, wybierasz drukarkę i wsio. żadnego cudaczenia z przełączaniem sieci itp.

Raczej niczego nie pokiełbasił. Drukarki HP, a przynajmniej moja, domyślnie nadają własną sieci, a dokładniej, działają w trybie ad-hoc, dlatego autor wątku musi się przełączać, tj. odłączyć do router i utworzyć połączenie ad-hoc z drukarką.

Żeby podłączyć drukarkę do routera, trzeba najpierw podłączyć ją kablem USB (wielu producentów nie dodaje kabla USB i trzeba go dokupić we własnym zakresie, ja akurat miałem z kablem) do komputera i skonfigurować połączenie drukarki z routerem przy pomocy aplikacji od HP do zarządzania drukarką.

Najlepiej będzie podłączyć drukarkę przez WiFi do routera (nadać jest statyczny adres) i windowsie skonfigurować drukarkę sieciową po IP.

 

Będzie działać.

 

 

Nie trzeba podpinać się kablem USB do drukarki aby cokolwiek konfigurować.

Dziękuje za wszelką pomoc, jutro spróbuje pokombinować zobaczymy czy się uda.

Teoretycznie nie trzeba, można zarezerwować w ustawieniach serwera DHCP adres dla MAC drukarki, tylko że drukarka nadal nadaje swoją sieć i nie pobiera adresu z DHCP routera. Natomiast żeby nadać drukarce statyczne IP, trzeba się zalogować do panelu www drukarki, a żeby to zrobić trzeba znać jej losowy adres IP link-local, a żeby go poznać trzeba wydrukować stronę konfiguracji sieci. Teoretycznie można zrobić to bez kabla, ale szybciej będzie z użyciem kabla, przy pomocy aplikacji HP dodaje się drukarkę do sieci bezprzewodowej. Jeśli nie ma się kabla, pozostaje wydruk strony z konfiguracją sieci, logowanie się przez przeglądarkę do panelu zarządzania drukarką i konfiguracja sieci.