Drukarka Wi-Fi + internet z W-Fi jednocześnie


(Gregoryfx) #1

Witam, mam drobny problem. Posiadam laptopa (Windfows 7), który ma internet z routera Wi-Fi.

Zakupiłem drukarkę HP 2545, która również posiada ndajnik Wi-Fi i można drukować bezprzewodowo. Teraz aby drukować muszę się przełacząć między routerem aby mieć internet, a gdy chce coś wydrukować muszę wchodzić w połączenia i wybierać drukarkę.

 

Mam pytanie czy jest możliwość, aby nie przełączać się tak co chwilę (internet, drukarka) tylko mieć cały czas dostęp jednocześnie do drukarki i internetu, bezprzewodowo?

 

Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam.


(Xemidra) #2

Jeśli się nie mylę to można podłączyć drukarkę do routera.

Dokładną instrukcję jak to zrobić powinieneś znaleźć w instrukcji obsługi urządzenia. 


(Walkiria 84) #3

chyba coś pokiełbasiłeś podczas instalacji. u mojego brata taka drukarka (inny model hp) działa jak normalna drukarka (oznaczona jest chyba jako drukarka sieciowa). po prostu dajesz drukuj, wybierasz drukarkę i wsio. żadnego cudaczenia z przełączaniem sieci itp.


(roobal) #4

Raczej niczego nie pokiełbasił. Drukarki HP, a przynajmniej moja, domyślnie nadają własną sieci, a dokładniej, działają w trybie ad-hoc, dlatego autor wątku musi się przełączać, tj. odłączyć do router i utworzyć połączenie ad-hoc z drukarką.

Żeby podłączyć drukarkę do routera, trzeba najpierw podłączyć ją kablem USB (wielu producentów nie dodaje kabla USB i trzeba go dokupić we własnym zakresie, ja akurat miałem z kablem) do komputera i skonfigurować połączenie drukarki z routerem przy pomocy aplikacji od HP do zarządzania drukarką.


(madoch) #5

Najlepiej będzie podłączyć drukarkę przez WiFi do routera (nadać jest statyczny adres) i windowsie skonfigurować drukarkę sieciową po IP.

 

Będzie działać.

 

 

Nie trzeba podpinać się kablem USB do drukarki aby cokolwiek konfigurować.


(Gregoryfx) #6

Dziękuje za wszelką pomoc, jutro spróbuje pokombinować zobaczymy czy się uda.


(roobal) #7

Teoretycznie nie trzeba, można zarezerwować w ustawieniach serwera DHCP adres dla MAC drukarki, tylko że drukarka nadal nadaje swoją sieć i nie pobiera adresu z DHCP routera. Natomiast żeby nadać drukarce statyczne IP, trzeba się zalogować do panelu www drukarki, a żeby to zrobić trzeba znać jej losowy adres IP link-local, a żeby go poznać trzeba wydrukować stronę konfiguracji sieci. Teoretycznie można zrobić to bez kabla, ale szybciej będzie z użyciem kabla, przy pomocy aplikacji HP dodaje się drukarkę do sieci bezprzewodowej. Jeśli nie ma się kabla, pozostaje wydruk strony z konfiguracją sieci, logowanie się przez przeglądarkę do panelu zarządzania drukarką i konfiguracja sieci.