Drukarka wielofunkcyjna do domu

Szukam urządzenia wielofunkcyjnego do domu. Coś z tanimi zamiennikami bądź tanim oryginałem. Drukarka będzie używana sporadycznie i wolałbym żebym nie musiał się też martwić tym że tusz może zaschnąć i coś przytkać. Zależy mi też na tym, by można było drukować z telefonu czy z kompa, bez podłączonego kabla.

Co do ceny to nie musi być jakaś najtańsza (choć dobrze by było), ale i nie najdroższa. 

Brother DCP-J105. Cena dosyć wysoka około 450 zł. Za to eksploatacja bajecznie tania. Polecam również HP3545, ale tusz na deklarowane 300 str cz-b wydruku  w przypadku oryginału  to wydatek 35-37 zł. Za to cena HP np.  w Media-Expert  to 280 zł. 

Trochę nie ufam firmie hp, mam złe doświadczenia z tą marką. A co do brothera to sobie chwalę, ale trochę trudny dostęp (nie wiem czego) w anglii.

Sporadyczny użytek, to tylko laser, a tam HP ma się nieźle - budżetówki chodzą w biurach po 150s/dzień latami.

albo tani atrament - fabrycznie załadowane urządzenia potrafią być tańsze od cardridge’y, a sprowadzenie z polski jeszcze tańsze.

Moim zdaniem HP w ostatnim czasie zmieniło się na plus. Znakomity podajnik papieru, dobre sterowniki, przyzwoity serwis, przestał pić litrami potwornie drogi atrament. Używam Brothera, HP i Samsunga (laser cz-b). Najbardziej podchodzi mi HP. Zauważyłem, że angielskie kryteria i realia zakupu odstają nieco od polskich. To może od tego należało zacząć. Przyznać muszę, że Brother to machina przydatna do nieco większej ilości wydruków atramentowych (hałaśliwa) i posiadająca upierdliwą szufladę na papier. Brother był moją odpowiedzią na POST: “Coś z tanimi zamiennikami bądź tanim oryginałem.” Życzę udanego wyboru.

 

 

Popieram tego brothera j105, na pewno są do tego modelu zamienniki łatwo dostępne actisy czy asarto, co do laseru to żeby mieć kolor trzeba by trochę wydać, przy brotherach wystarczy podłączenie od prądu i czyszczenie robi się samo więc nie ma problemu z zasychaniem

Dokładnie ten J105. Zdecydowanie polecam z autopsji.

polecam hp 5525 

A jak sobie radzi hp z zasychającym tuszem, gdy drukarka nie jest długo używana?

Oryginalne tusze raczej nie zaschną, zamienniki są różne i bywa, że zasychają. W Brotherze nie zaschną, bo ma funkcje samoczyszczenia. HP bodaj czyści głowice przy każdym włączeniu. Ja swoją drukarkę HP z zamiennikiem używam dwa, trzy razy w tygodniu, czasem rzadziej i przez ostatnie pół roku tusz nie zasechł.   

A miał ktoś styczność z tym modelem brothera

http://www.mediaexpert.pl/urzadzenia-wielofunkcyjne-z-drukarka-atramentowa/urzadzenie-brother-dcp-j4120dw,id-301645

BROTHER DCP-J4120DW

Jak ona działa na zamiennikach?

Kupiłem tego brothera dcp j4120dw i jak narazie jestem bardzo zadowolony. Szybki druk, kser, cicha i z wifi.

Jak chodzi na zamiennikcha to jeszcze nie wiem, bo do drukarki są dodawane tusze.

Jakby ktoś był niezdecydowany, to polecam zakup.