Drukarka wielofunkcyjna do max 450 zł


(Lukasz Ed) #1

Witam. Mam zamiar kupić drukarkę wielofunkcyjną do 450 zł, moja stara hp deskjet f380 się psuje i mam już jej dość. Moje pytanie jaką drukarkę polecacie? Ważne żeby była/posiadała :

1) Wifi - ostateczność to LAN

2) była tania w eksploatacji (tusze)

3) jakość tekstu dobra, zdjęć niekoniecznie

4) w miarę bezawaryjna

Potrzebuje tej drukarki do domu. Dużo drukuje na studia itp. Sam przeglądam i już nie wiem co wybrać, na oku mam kilka:

  1. BROTHER DCP-395CN http://www.ceneo.pl/;0154781206-10.htm Jedynie martwią mnie problemy w drukowaniu obustronnym, w hp starym duplexu nie ma ale można było w opcjach wybarać drukowanie obustronne lub układ książki itp i później wyskakiwały komunikaty co i jak robić. Natomiast w BROTHER słyszałem, że trzeba się bawić w drukowaniu parzystych potem nieparzystych. Trochę uciążliwe, byłem skłonny do kupna tej drukarki ale gdy dowiedziałem się o tym problemie to się zacząłem zastanawiać

  2. CANON MP560 http://www.ceneo.pl/3153907 chociaż cena przerasta moją granicę to można by było jeszcze te parę złotych skombinować.

  3. HP? tylko jaki z tanimi tuszami ?

  4. Inne ?

Proszę o opinie jaka drukarka w tych cenach najlepiej by się nadawała...

Pozdrawiam


(Kozza) #2

“trzeba się bawić w drukowaniu parzystych potem nieparzystych” każda drukarka stosuje taki mechanizm. Z resztą będziesz miał stosowne komunikaty jak w HP’ku. Sam szykuje się na jakiegoś Brothera i tobie też to radzę. Nowe HP mają fatalne tusze a ceny znowu podskoczyły. U Brothera tusze to bajka cenowo a jakościowo jakoś nie widać różnicy. Brothery są bardziej funkcjonalne.


(Lukasz Ed) #3

Właśnie z hp mam nie miłe wspomnienia z tuszami dlatego raczej skłaniałbym się ku innej marce. A co do tych komunikatów to gdzieś czytałem że takich komunikatów nie ma co do drukowania obustronnego. A czy jest w opcjach coś takiego jak drukowanie w stylu książki lub coś podobnego? chodzi mi też o jakość wydruków


(Breitner) #4

Polecam Canona, są trochę droższe od konkurencji, ale jest to sprzęt niezawodny. Sam posiadam od kilku lat kombajn Canona MP700 jest to zdecydowanie już wyższa półka cenowa (dałem 1000zł) jak i jakościowa ale oryginalne tusze kupuję po 15-20zł. i oczywiśccie każdy kolor jest oddzielny co się wiąże z b.ekonomiczną eksploatacją.


(Lukasz Ed) #5

Nie wątpię ale ta cena to już poza moim maksimum :confused:


(Kozza) #6

Pamiętam te bajecznie tanie IP id Canona ale nowych tuszy już ta reguła nie dotyczy.

http://welcome.solutions.brother.com/BSC/public/eu/pl/pl/faq/faq/000000/000000/000073/faq000073_018.html?reg=eu&c=pl〈=pl∏=hl5350dn_eu&Cat=1

Według producenta nie ma problemu Niby inny model ale sterownik ten sam :slight_smile: Chociaż w oficjalnym poradniku jest jak najbardziej manualnie.

http://welcome.solutions.brother.com/BSC/public/eu/pl/pl/faq/faq/000000/000000/000073/faq000073_017.html?reg=eu&c=pl〈=pl∏=dcp375cw_all&Cat=1

Dali ciała ale dla mnie to jeszcze nie powód do skreślania tego modelu, sam dużo drukuje dwustronnie, głównie książki warte 500-600 zeta :slight_smile: ale jak się wyrobi nawyk to idzie sprawnie. Z resztą z hp’kami dostaje szału bo te podajniki są takie niedokładne, że trzeba stać i pilnować żeby kartki nie wcięło w prowadnice :confused:


(Lukasz Ed) #7

czyli z tego wszystkiego warto wybrać BROTHER DCP-395CN lub starszy model brother dcp-375cw?


(Kozza) #8

Zależy czy potrzeba ci wyświetlacza :slight_smile: A różnica w cenie jest konkretna. Po za tym różnic większych nie ma


(Lukasz Ed) #9

no dzięki zastanowię się nad tą drukareczką