Drukarka, windows uważa że jest offline

Posiadam drukarkę Canon iP4200 i ostatnio gdy chciałem wydrukować jakiś plisk Windows (XP) zgłosił mi że drukarka jest Offline. Odłączłem i podłączałem od drukarki kalbel i prze komputerze, nawet przeinstalowałem

sterowniki ale nic nie pomogło. POMOŻECIE??? http://przemotarzan.wrzuta.pl/obraz/pow … YC2kMaST5j

Pomogę! Start->panel sterowania->drukarki i faksy, ppm na drukarkę i tam będzie opcja w stylu przełącz drukarkę w tryb online… Tak btw, to samo to się nie zrobiło - ktoś musiał Ci mieszać w systemie i wyłączył drukarkę…

Sprawdź w Panel sterowania -> Drukarki i faksy, czy jest ustawiona jako domyślna. I czy jest ustawiona praca w trybie online.

Jest to jedyna drukarka więc jest domyślna i jest przełączona w tryb online

przemo1997vifon , proszę o zapoznanie się z tą stroną oraz tym tematem, i konkretne nazwanie tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

przemo1997vifon , musi być w trybie ofline, skoro Windows taki podaje, ponieważ raczej Windows nie staweirdza raczej czegoś, co nie ma miejsca, tak więc jeżeli to robi, to musi być jakiś powód tego. Tutaj niestety wina nie jest Windowsa, a Twojej niekompetencji, ponieważ nie jesteś w stanie stwierdzić dlaczego coś takiego ma miejsce. Zrób to co wyżej napisałem - ppm na drukarkę w drukarki i faksy i wybierz przełączenie w tryb online i po mojemu nie ma opcji, żeby nie działała… Jeżeli jednak będzie online, to przestaw na offline i znowu na online - mnie to pomogło jak Windows nie mógł wysłać zadania bo twierdził iż drukarka nie jest załączona, tak więc może to pomoże i na tą przypadłość.

Sprawdź kabel USB, zmień wejście USB, sprawdź czy menadżerze urządzeń nie masz wykrzykników przy portach USB i drukarkach, odinstaluj drukarkę i zainstaluj ponownie zgodnie ze wskazówkami instalatora.

Proponuje sprawdzić jeszcze port drukarki. Kliknij właściwości drukarki i przejdź do zakładki Porty i sprawdź czy jest ustawiony poprawny, może ustawiasz np LPT, albo inny USB, często przy podłączaniu do różnych portów USB mogą się pojawić inne porty (i pewnie tak się dzieje). Odłącz drukarkę, usuń zbędne porty USB w tej zakładce i podłącz ponownie.

Możesz spróbować jeszcze usunąć sterowniki całkowicie. W Drukarki i faksy wejdź w menu Plik > Właściwości serwera > zakładka sterowniki i usuń z tego miejsca zbędny sterownik (jeżeli jest więcej sterowników tej drukarki lub innych także możesz wyczyścić - miałem przypadki, że sterowniki coś się konfliktowały). I dopiero jak nie masz tutaj sterowników, zbędnych portów i drukarki widzianej w Drukarki i faksy zacznij instalację od nowa.

Możesz też pokusić się o sprawdzenie innego kabla USB do drukarki.