Drukarka wydrukowała tekst inną czcionką

Witam.

Właśnie drukowałem sobie tekst z 2 różnych PDFów. Zauważyłem, że jeden z nich został wydrukowany inną czcionką (coś jak Arial lub Calibri) niż w dokumencie i w dodatku bez uwzględnienia kursywy i z jakimś dziwnym znaczkiem wyglądającym jak 3 pionowo połączone ze sobą kwadraciki zamiast [i]. Oba otworzyłem w Mozilla Firefox (nie mam Adobe Reader skoro Firefox otwiera). Ten wydrukowany poprawnie pochodził z mojego dysku a ten błędny z internetu (drukowany bez zapisywania). Samo fizyczne działanie drukarki jest poprawne.

Z czego to może wynikać?

P.S. Jeśli nie ten dział to przepraszam, nie wiedziałem gdzie to napisać.

Firefox i jego wbudowany czytnik PDF nie do końca zawsze działa tak jak powinien (np. kopiowany tekst nie zachowuje oznaczeń nowej linii etc). Spróbuj z Adobe Readera.

Potwierdzam - mamy w firmie aplikację opartą o stronę WWW - jeżeli generowane z niej PDFy zapisuję na dysku i drukuję z dowolnego PDF readera to drukują się tak jak trzeba, ale drukowane bezpośrednio z WWW tracą jakiekolwiek style formatowania a czcionka wygląda jak z notatnika. Nie wiem czym to jest spowodowane ale tak to już jest - drukuj z dysku, będzie trybić :slight_smile:

Czyli wystarczy tylko zapisać na dysk i z niego uruchomić?

Niby tak, ale nie do końca. Jak zapiszesz na dysk, a domyślnym programem do PDF będzie Firefox, to nic się nie zmieni.

Jak masz W8/10 to nie musisz instalować Adobe Readera. Systemowy “Czytnik” ze sklepu również otwiera dobrze. Foxit Reader też jest sporo lżejszy od Adobe.

Tak się składa, że mam W7.

Skoro to źle drukuje przez Firefox to dlaczego drugi tekst był dobry? Wydaje mi się tak na logiczne myślenie, że wersja Pharuna jest bardziej prawdopodobna. 

Wątpię, aby @Pharun pod słowem dowolny PDF Reader miał na myśli Firefoxa, tylko właśnie każdy inny program.

Z Firefoxa drukuje losowo, niekiedy np. w losowych miejscach jest pogrubiona czcionka. Może teraz ci się poszczęściło. Jakby każdy pdf był zły, to pewnie dawno by to naprawili.