Drukarka ze skanerem

Hej, chciałbym prosić o pomoc w doborze nowej drukarki ze skanerem, do użytku domowego. Drukuję raczej czarno-białe strony w małej ilości, do 100 stron miesięcznie. Zależy mi na dobrym i szybkim skanerze - czasem skanuję różne dokumenty czy czasopisma, natomiast teraz planuję zeskanować kilka(naście) książek, podręczników z ćwiczeniami, aby mieć je w formie PDF, zarówno do czytania jak i do dalszego drukowania w przyszłości tych materiałów.

Wstępnie po przejrzeniu drukarek z dobrą rozdzielczością skanowania 2400 x 1200 dpi waham się ku Canon Pixma TS7451a, gdyż cenowo wygląda najlepiej, ale może macie jakieś inne typy, może warto zainwestować w droższy model?

Ja przy wyborze „kombajnu” kierowałem się ceną tuszy(tonerów) do drukarki. Kiedyś kupiłem fajną drukarkę HP. I wszystko było fajnie do momentu zakupu kartridża. Okazało się, że kosztował więcej niż sama drukarka!!! A owa drukarka była wyposażona w tzw. starter, który wystarczył na kilkadziesiąt wydruków. Pierwsze co zrobiłem to kupiłem Brothera, do którego tusz kosztował kilka złotych. Niestety z własnej głupoty popsułem drukarkę-zaschnęła głowica drukująca(niewiele drukuję). Teraz użytkuję Canona Pixma MG6800 series, do której tusz kosztuje już od 5zł. Ważne żeby co jakiś czas(ja robię to co ok. tydzień) coś wydrukować aby nie dopuścić do zaschnięcia głowicy drukującej.

Może nie wiesz ale tańsze drukarki w cenie poniżej 500 zł (może 1000) są sprzedawane poniżej kosztów produkcji. Producenci zarabiają tylko na kartridżach/tonerach i dlatego tak bardzo starają się uniemożliwić stosowanie zamienników.

Najbardziej zależy mi na dobrym i w miarę szybkim skanowaniu, drukowanie to drugorzędna sprawa, chociaż faktycznie jest różnica między tuszem za 100zł a 5 zł. Mówisz o oryginalnych tuszach czy zamiennikach? Pierwsze słyszę o tak tanich tuszach, najtańsze jakie widziałem to za 40zł

A jak sprawa wygląda z drukarkami Epson ? Bo one akurat do najtańszych nie należą, ale podobno jakościowo są dobre te drukarki. Z Canona nigdy nie miałem, miałem z lexmarka, ale niestety dawno już się zepsuła. Była jeszcze z HP, ale jestem mega niezadowolony ze względu na to, że często się zacina.