Drukarka zmniejsza wymiary

Witam. Mam taki problem moja drukarka gdy drukuje coś z Corel-a pomniejsza obraz o około 2 mm na wysokości długość jest dobra. W corelu mam chyba wszystko dobrze. Co to może być?

pomniejsza czy przycina? może nie drukuje 1-2 mm obrazu, który wychodzi poza marginesy drukarki, w drukarkach atramentowych margines dolny może być dość duży, w starszych drukarkach to było nawet ~1,5 cm

narysuj duży prostokąt (np. 19x27 cm), wydrukuj i zmierz boki czy się zgadzają, wtedy się wyjaśni czy to wina drukarki;

drukarka nie drukuje wymiarów idealnie, zawsze jest jakiś błąd przy przeliczaniu, który przy małych obiektach jest niezauważalny, ale już przy druku na A4 o długości blisko 30 cm może wynieść np. 1 mm;

w przypadku drukarek laserowych, które podgrzewają papier do ok. 200 °C, może dochodzić do zmian wymiarów papieru pod wpływem temperatury; gdy drukuję kilka stron tego samego, to na każdej stronie są nieco inne wymiary (różnica dochodzi nawet do ­±2 mm na długości)

innym powodem niezgodności wymiarów może być zła linijka, kiedyś miałem taką 30-centymetrową, która w porównaniu z inną była krótsza o 2 mm :slight_smile:

CEZEK , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Corel chyba by nie oszukał w wymiarach a drukarka zmniejsza nie ucina

Dodane 15.07.2009 (Śr) 16:23

ref

Dodane 15.07.2009 (Śr) 18:55

ref