Drukarka zwariowała. Drukuje nie to co trzeba

Witajcie. Jest to mój debiut w drukowaniu więc bądźcie łaskawi :wink: mam drukarkę lexmarka 2300. Zakupiłem tusz. I chciałem wydrukować jeden dokument ale przed drukowanie wyskakuje mi takie info: http://imageshack.us/photo/my-images/84 … uuxeg.png/

z czego zamiast wydrukować to co chcę drukuje obrazek z powyżej. Bardzo proszę o pomoc.

Musisz tą stronę, którą ci drukarka wyrzyguje włożyć do skanera i wcisnąć zaznaczony przycisk na jego panelu :wink:

Po zrobieniu tak jak napisałeś wyskoczyło mi teraz to : http://imageshack.us/photo/my-images/40 … uufgw.png/

mam chyba coś nie tak z kartridżem prawda ?

Może to brzmi dziwnie, ale jesteś pewny że kartridż jest odbezpieczony czyli nie ma żadnej folii itp? Twierdzi, że niby wydruk jest pusty, albo z brakującymi wzorkami :wink:

Jest odbezpieczony. tzn. jest tylko naklejka firmowa ale to na górze kartridża ( w sensie dół kartridża co się styka z drukarką jest czysty) a sam wydruk wyszedł taki niezaciekawiany. Rozmazany.

Hmmm, a masz taką opcję jak czyszczenie dysz, kalibracja kartridżu - może pomoże, mi na starym Lexmarku X5250 w podobnej sytuacji pomogło :wink: Nie wiem jak będą się te opcje dokładnie po angielsku nazywać, no musisz poszukać.

słuchaj, ale czy tusz jest oryginalny?

Bo też mam Lexmarka serii 2500, i gdy mam zamiennik, to też w czasie kalibracji pojawiają się różne tam komunikaty; jeżeli drukarka działa, to zamykam wszystkie okienka i drukuję sobie dalej. Ale jest tak, jak napisałeś: najpierw pojawia się ten wydruk, co tam masz, z czarnymi i niebieskimi elementami, a potem trzeba to zeskanować (jak napisał sla17), potem dopiero spróbuj jeszcze raz wydrukować to, co chciałeś…

PS jeżeli tusz jest oryginalny, to też jest ta kalibracja, tylko potem jest mniej tych dziwnych komunikatów.

Jest to zamiennik. I jest on napełniony metodą strzykawkową. Znalazłem coś w internecie że drukarka zapamiętuje że dany kartridż jest już pusty i nie ma odwrotu. Czy to prawda? Jest jakiś sposób na zrestartowanie kartridża ? Znalazłem coś takiego http://www.101k.info/reset.html

co to oznacza ?

Wątpię. Do mojej drukarki pasują tusze nr 28-29 i 34-35 (większe). Te ostatnie można napełnić kilkakrotnie, a 28-29 nie. Potem, jak drukujesz po raz pierwszy, pojawia się okienko kalibracji (to już miałeś), a potem za każdym razem informacja, że kartridż jest nieoryginalny (chociaż tak naprawdę jest oryginalny, ale jest tam inny tusz). Tę informację można wyłączyć dla tego konkretnego kartridża, i masz spokój aż do następnego popełnienia.

Tym razem nie znalazłam takiego zestawu do Lexmarka, a była to pilna sprawa, więc napełniłam tuszem do HP. Działa… drukuje trochę gorzej, czasami lekko szaleje, ale ogólnie jest OK. Ale jako stałą metodę to nie polecam…

Czasami jednak kupuję oryginalne, bo jakość wydruku wtedy jest najlepsza. Te oryginalne jednak są drogie (komplet czarny i kolorowy 34-35 kosztuje więcej, niż samo urządzenie), tak że następnym razem, jak będę kupować drukarkę, będę miała inne kryteria doboru :expressionless: