Drukarki hp i greyscale

witam!!

posiadam drukarke hp 3550 i chcialem sie dowiedziec czy jest jakis sposób aby ustawic w drukarce wydruk w odcieniach szarosci (abstrachujac od sposobu polegajacego na wyciagnieciu kolorowego tuszu)

kiedys mialem drukarke canona i tam w opcjach drukowania mozna bylo zaznaczyc ze wydruk ma byc w odcieniach szarosci(greyscale) a w sterowniku do mojego hp nie ma takiej opcji :frowning:

czy jest jakis sposób zeby to obejsc np. jakas wirtualna drukarka ktora by zamieniala wydruk na odcienie szarosci a pozniej przesylala do wlasciwej drukarki??

wiem ze program fineprint ma taka opcje ale on tylko zamienia kolorowy teks na czarny niestety grafike pozostawia bez zmian

pozdrawiam :-o

rozumiem ze nie chodzi ci o to jak drukowac na czarno bialo bo jezeli tak to plik > durukuj > czarno bile > ok

ale o odcieniach szarosci nic nie slyszalem :frowning:

pozdro

chodzi mmi o odcienie szarosci a czarnobiale tez nie widze u siebie takiej opcji mógłbyś jasniej?? :slight_smile:

Ja mam HP 890 c wiec moz ejest jakosinaczej

ale win XP ma chyba baaaardzo podobne sterowniki do drukarek Hp

a wiec u mnei jest tak

Plik > Drukuj > Właściwości > zakldaka Papier / jakosć > i zaznaczasz ptasznikiem czarno białe.

A co do odcieni szarosci to nei stety nie wiem nic na ten temat :frowning:

W 3325 też nie ma obcji w własciwościach aby można było ustawić czarno-białe (w canonie była) HP w kule przygrało wypóscili na rynek tanie drukarki bez możliwości wyboru opcji drukowania tym samym robiąc sobie miejce na rynku w kwesti zbytu kardidży co jak stwierdziłem jest nieopłacalne gdyż kupując orginalne kardiże HP zapłacimy za nie więcej jak za nową drukarke.

w sumie chodzi mi o wydruk czarno bialy ale w mojej 3550 nie ma tskiej opcji!!

jedynie widze taka mozliwosc w zmianie szybkich ustawien drukowania niestety domyslnie nie ma tam trybu czarno-bialego a jak cokolwiek zmieniam to mi pisze ze kolory wyjsciowe sa ustawione w trybie automatycznym :frowning:

moze jest jednak taki trik zeby to zrobic

nie koniecznie w sterowniku do drukarki ale np przez jakis zewnetrzny program np. jakas wirtualna drukarke która to by zamienila wydruk na czarno-bialy a pozniej to przeslala do mojej zwyklej drukarki??

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic8677.php … 06a2603c8d

moze tu cos znajdziesz dla siebie???

wielkie dzieki! !!

udalo sie

wystarczy wgrac stery z modelu 3600 i w menu drukarki pojawia sie taka opcja :slight_smile: