Drukarki hp i greyscale

(Kautrofo) #1

witam!!

posiadam drukarke hp 3550 i chcialem sie dowiedziec czy jest jakis spos贸b aby ustawic w drukarce wydruk w odcieniach szarosci (abstrachujac od sposobu polegajacego na wyciagnieciu kolorowego tuszu)

kiedys mialem drukarke canona i tam w opcjach drukowania mozna bylo zaznaczyc ze wydruk ma byc w odcieniach szarosci(greyscale) a w sterowniku do mojego hp nie ma takiej opcji :frowning:

czy jest jakis spos贸b zeby to obejsc np. jakas wirtualna drukarka ktora by zamieniala wydruk na odcienie szarosci a pozniej przesylala do wlasciwej drukarki??

wiem ze program fineprint ma taka opcje ale on tylko zamienia kolorowy teks na czarny niestety grafike pozostawia bez zmian

pozdrawiam :-o

(Karol) #2

rozumiem ze nie chodzi ci o to jak drukowac na czarno bialo bo jezeli tak to plik > durukuj > czarno bile > ok

ale o odcieniach szarosci nic nie slyszalem :frowning:

pozdro

(Kautrofo) #3

chodzi mmi o odcienie szarosci a czarnobiale tez nie widze u siebie takiej opcji m贸g艂by艣 jasniej?? :slight_smile:

(Karol) #4

Ja mam HP 890 c wiec moz ejest jakosinaczej

ale win XP ma chyba baaaardzo podobne sterowniki do drukarek Hp

a wiec u mnei jest tak

Plik > Drukuj > W艂a艣ciwo艣ci > zakldaka Papier / jakos膰 > i zaznaczasz ptasznikiem czarno bia艂e.

A co do odcieni szarosci to nei stety nie wiem nic na ten temat :frowning:

(Zbych ) #5

W 3325 te偶 nie ma obcji w w艂asciwo艣ciach aby mo偶na by艂o ustawi膰 czarno-bia艂e (w canonie by艂a) HP w kule przygra艂o wyp贸scili na rynek tanie drukarki bez mo偶liwo艣ci wyboru opcji drukowania tym samym robi膮c sobie miejce na rynku w kwesti zbytu kardid偶y co jak stwierdzi艂em jest nieop艂acalne gdy偶 kupuj膮c orginalne kardi偶e HP zap艂acimy za nie wi臋cej jak za now膮 drukarke.

(Kautrofo) #6

w sumie chodzi mi o wydruk czarno bialy ale w mojej 3550 nie ma tskiej opcji!!

jedynie widze taka mozliwosc w zmianie szybkich ustawien drukowania niestety domyslnie nie ma tam trybu czarno-bialego a jak cokolwiek zmieniam to mi pisze ze kolory wyjsciowe sa ustawione w trybie automatycznym :frowning:

moze jest jednak taki trik zeby to zrobic

nie koniecznie w sterowniku do drukarki ale np przez jakis zewnetrzny program np. jakas wirtualna drukarke kt贸ra to by zamienila wydruk na czarno-bialy a pozniej to przeslala do mojej zwyklej drukarki??

(Musg) #7

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic8677.php ... 06a2603c8d

moze tu cos znajdziesz dla siebie????????

(Kautrofo) #8

wielkie dzieki! !!

udalo sie

wystarczy wgrac stery z modelu 3600 i w menu drukarki pojawia sie taka opcja :slight_smile: