Drukowanie 3d - parę pytań

Pytania  do posiadaczy drukarki 3d.

Zachciało mi się  mieć  unikalne  figurki postaci  do gry planszowej i w zwiazku z  tym mam parę  pytań  zanim zacznę  zawracać 4  litery firmom oferującym wydruki :slight_smile:

  1. Czy ma sens  druk figurki o docelowej wysokości 2,5cm -3cm z modelu gdzie ma  ona  ok 10 cm wysokości?

  2. Z tego co widzę,  ludzie  oferujący takie  wydruki cenę  uzależniają  czesto od czasu pracy drukarki + zużytego materiału - jest ktoś w  stanie  okreslić choćby  w  dużym przybliżeniu  czas  druku i ilość zużytego materiału  przy druku figurki o gabarytach  porównywalnych do ludzika z  LEGO?

  3. Czy jest  jakaś  istotna różnica w  tworzywach z jakich się  drukuje? Jak  jest  potem z np malowaniem takiego wydruku  -zwykłe modelarskie  farby mogą  być czy trzeba  coś  nietypowego kupować? 

 

Wydaje mi się, że jednak lepszym rozwiązaniem będzie zwrócenie się z tymi pytaniami do firmy oferującej takie usługi.

Problem jest taki że 2  z 3  firm jakie  znalazłem w  mojej okolicy “olały” odpowiedź  na  moje  zapytanie  - i podejrzewam  że powodem jest  że  musieliby  popracować trochę przy odpowiedzi nie  mając pewności czy zamówienie zostanie złożone :slight_smile:

  1. Tak, jeżeli drukarka potrafi być dokładna

  2. To zależy od skomplikowania modelu - citadel jest pierdyliard razy bardziej skomplikowany niż lego.

  3. zwykłe farby akrylowe, wash’e itd.na zwyczajnym podkładzie

Mnie bardzo interesuje właśnie taka firma kolego, też m firmam parę pomysłów na gry planszowe rpg, to mój AS w rękawie, tylko zastanawia mnie fakt czy firmy spełnią moje oczekiwania. Fakt jak nie spróbuję, to się nie dowiem. Ktoś mówił mi o http://rapidcrafting.com że firma z miłą chęcią podjęła by się współpracy i ponoć chętnie wspierają takie projekty jak mój.