Drukowanie broszury

Witam serdecznie nie bardzo mogę sobie poradzić z wordem. Otóż potrzebuje wydrukować coś w rodzaju małej instrukcji obsługi aby mieć ją pod ręką. Na jednej kartce A4 chciałbym umieścić cztery strony i tu właśnie zaczynają się problemy w jaki sposób to drukować aby następnie złożyć to w małą książeczkę. Pozdrawiam

Na “prawej” stronie A4 musisz wydrukować strony 2 i 3, na “lewej” natomiast - 1 i 4. Składasz na pół i masz “czterostronicową” książeczkę.

Jeśli chodzi o drukowanie 2 stron na jednej kartce A4 to jest to opcja w ustawieniach drukarki - “wiele stron na arkusz”, “druk wielostronicowy” - różnie się to nazywa w różnych drukarkach.

To jest jakaś czarna magia. Na pierwszej stronie udaje mi się ułożyć cztery strony ale jak zrobić aby na drugiej stronie kartki też były 4 strony które po złożeniu w sumie z jednej kartki dadzą 16 stronicową książeczkę?

No tak - czyli potrzebujesz umieścić na jednej kartce A4 8 stron, a nie jak pisałeś - 4. Proponuję więc zrobić dokładnie to, co napisałem powyżej, tylko drukować to nie na A4, ale na formacie A5 - po prostu przetnij kartkę na pół i zmień w ustawieniach drukarki format papieru na A5.

Musisz dodatkowo “wyliczyć”, które strony drukować:

kartka 1., strona “lewa”: 1 i 8

kartka 1., strona “prawa”: 2 i 7 itd.

Ide działać czuje że całą ryzę papieru stracę.