Drukowanie dwóch "stron" A5 na kartce A4 w poziomie

Witajcie. Wie ktoś może jak wydrukować na kartce A4, kartki A5, tak aby powstała książka? Czy to jest wykonalne?

Oczywiście, że jest to możliwe. Ja najczęściej drukuję z plików PDF programem PDF-XChange Viewer, wystarczy w opcjach wybrać typ skalowania na wiele stron na arkusz (dwie strony) i kolejność pionową (tj. pierwsza strona pionowo z lewej strony kartki A4 widocznej poziomo, druga strona z prawej strony). Nie wiem, jak w edytorach typu Word, ale w ostateczności możesz zawsze zapisać dokument jako PDF i użyć ww. programu, który opcji drukowania ma naprawdę sporo.

dmag , sorry ale twoja porada mnie rozśmieszyła…

Opcja ta nazywa się “Układ Strony” i jest dostarczana przez sterownik drukarki niezależnie od tego co i z jakiego programu się drukuje.

Aby ustawić tą opcję należy wejść w ustawienia drukowania (zwykle poprzez przycisk oznaczony jako Drukuj… -> Właściwości ) i tam znaleźć tą opcję i ustawić na 2 strony na kartce (umiejscowienie tej opcji jest zależne od sterownika danej drukarki).

Natomiast samo drukowanie odbywa się w ten sposób że sterownik już sam dokonuje skalowania i drukuje po 2 strony dokumentu obok siebie na jednej kartce.

Hmm scripter1 , i potem jak to złoże jedna na drugą, zegnę na pół to wyjdzie książka? Wybacz, ale nie bardzo zrozumiałem :smiley: