Drukowanie książki - jakie ustawienia druku?

Witam, nie wiedziałem do jakiego działu umieścić ten temat więc w razie błędnego działu proszę o przeniesienie.

Sprawa wygląda tak, chciałbym wydrukować pracę w formie książki, a mianowicie napisana praca jest na rozmiarze papieru a4. Marginesy ustawione są na lustrzane a numery stron są na stronie nieparzystej po prawej stronie a na parzystej po lewej. Teraz chciałbym to wydrukować w formacie a5 na papierze a4 czyli po dwie strony pomniejszone na jednej stronie wydruku. Teraz jest pytanie czy istnieje jakieś ustawienie/opcja wydruku by wydrukować wszystko na papieprze a4 a następnie za pomocą gilotyny przeciąć wszystko na pół i złożyć razem ? Musze to później obłożyć zatem wszystko musi być przecięte a nie złożone. Czy ktoś już próbował coś takiego zrobić ?

pozdrawiam

Chodzi Ci o coś takiego: http://www.mediafire.com/file/tdnmjm1ymze/Kadlubek_Wincenty_-_Kronika.doc

Ja tę kwestię rozwiązuję po przez eksportowanie wybranego dokumentu do formatu PDF a następnie wykorzystuję program Adobe Reader 9 który posiada funkcję druku broszury. Co prawda broszura jest składana ale przycinając gilotyną a następnie oprawienie. Układ stron w tej sytuacji się nie zmieni.

Prawdopodobnie inne programy również posiadają opcję druku broszury, ja używam wyżej wymienionego, ponieważ ten mam zainstalowany.

Dzięki za podpowiedź, zaraz wypróbuje wydruk broszury. I dam znać czy zadziałało :slight_smile:

Ewentualnie jeżeli masz w officie publisher to on też obsługuje takie coś na dokładnie takiej samej zasadzie co adobe reader. wystarczy przekopiować do niego tekst.