Drukowanie książki z pdf

Witam serdecznie potrzebuję wydrukować sobie w formie książki instrukcję ale tak aby na kartce A4 na awersie były cztery strony i na rewersie też były cztery strony. Po przecięciu na pół chciałbym to złożyć w książkę. Już kilkakrotnie podchodzę do tematu i niestety porażka.

FinePrint

Pierwsza porada i od razu porażka. Próbowałeś coś takiego zrobić tym programem?

Żeby mieć książeczkę do druku, to trzeba połączyć stronę pierwszą z ostatnią, na ich podbicie musi wejść druga z przedostatnią itd., czyli trzeba zrobić impozycję.

Może to będzie pomocne - http://bookletcreator.com/

Booklet, jak sama nazwa wskazuje, to właśnie ułożenie stron do druku książki.

Liczba stron powinna być podzielna przez 4, jeśli nie jest, to na koniec dodajemy puste.

nie wiem jaką masz drukarkę i czy plik zawiera strony w orientacji poziomej czy też pionowej ( z poziomymi może być problem)

u siebie zrobiłbym tak: pdf x-change viewer: drukuj->wiele stron na arkusz a w właściwościach drukarki: drukuj dwustronnie. i wszystko gra.

To jest jedna powtarzam jedna kartka formatu A4(kartka powinna być w pionie) a na tej kartce jest umieszczone osiem stron instrukcji. Po rozcięciu wzdłuż lini otrzymam osiem stron i dwie kartki. Problem polega na tym iż muszę 250 stron umieścić w ten sposób i wydrukować.

Awers

92891416.jpg

rewers

83628230.jpg

mmm7mmm próbowałem ale niestety nie da sie tak zrobić.

nie próbowałem tylko z tego korzystam.

drukarka wirtualna wydruk dwustronny wcale nie musi być Fineprint lub jak wspomniane wcześnie strony parzyste - nieparzyste.

skonfiguruj sobie drukarkę z programem na której dokonasz wydruku.

FinePrint ma wiele opcji do tego novaPDF Pro - z tego dokonasz wydruku na papierze.

Dodane 11.03.2013 (Pn) 12:04

co ty kombinujesz przede wszystkim FinePrint posiada wydruk ksiąkowy - poczytaj i naucz się korzystać