Drukowanie książki z pdf

(manfred1) #1

Witam serdecznie potrzebuję wydrukować sobie w formie książki instrukcję ale tak aby na kartce A4 na awersie były cztery strony i na rewersie też były cztery strony. Po przecięciu na pół chciałbym to złożyć w książkę. Już kilkakrotnie podchodzę do tematu i niestety porażka.

(Kobierecki Dariusz) #2

FinePrint

(manfred1) #3

Pierwsza porada i od razu porażka. Próbowałeś coś takiego zrobić tym programem?

(Kmazur) #4

Żeby mieć książeczkę do druku, to trzeba połączyć stronę pierwszą z ostatnią, na ich podbicie musi wejść druga z przedostatnią itd., czyli trzeba zrobić impozycję.

Może to będzie pomocne - http://bookletcreator.com/

Booklet, jak sama nazwa wskazuje, to właśnie ułożenie stron do druku książki.

Liczba stron powinna być podzielna przez 4, jeśli nie jest, to na koniec dodajemy puste.

(mmm7mmm) #5

nie wiem jaką masz drukarkę i czy plik zawiera strony w orientacji poziomej czy też pionowej ( z poziomymi może być problem)

u siebie zrobiłbym tak: pdf x-change viewer: drukuj->wiele stron na arkusz a w właściwościach drukarki: drukuj dwustronnie. i wszystko gra.

(manfred1) #6

To jest jedna powtarzam jedna kartka formatu A4(kartka powinna być w pionie) a na tej kartce jest umieszczone osiem stron instrukcji. Po rozcięciu wzdłuż lini otrzymam osiem stron i dwie kartki. Problem polega na tym iż muszę 250 stron umieścić w ten sposób i wydrukować.

Awers

92891416.jpg

rewers

83628230.jpg

mmm7mmm próbowałem ale niestety nie da sie tak zrobić.

(Kobierecki Dariusz) #7

nie próbowałem tylko z tego korzystam.

drukarka wirtualna wydruk dwustronny wcale nie musi być Fineprint lub jak wspomniane wcześnie strony parzyste - nieparzyste.

skonfiguruj sobie drukarkę z programem na której dokonasz wydruku.

FinePrint ma wiele opcji do tego novaPDF Pro - z tego dokonasz wydruku na papierze.

-- Dodane 11.03.2013 (Pn) 12:04 --

co ty kombinujesz przede wszystkim FinePrint posiada wydruk ksiąkowy - poczytaj i naucz się korzystać