Drukowanie na CAŁEJ stronie a4 - Drukarka

Problem polega na tym że muszę wydrukować nekrolog a co za tym idzie mają one obramowanie które ładnie wyglądają gdy jest na skraju kartki, jednak drukarka którą drukuje obcina po prawej stronie ok 5mm, rozumiem że ma ustawione marginesy(zmieniałem w ustawieniach na 0mm/1mm) i nic to nie dało bo zawsze coś ucięło. Rozumiem że nie idzie tego przeskoczyć i trzeba kupić drukarkę która nie ma w sobie marginesów i będzie drukować na całą kartkę a4 nie zostawiając ani 1mm.

czy taka wystarczy?

http://allegro.pl/item1177747205_hp_f4210_skaner_ksero_wysylka_fv_gwarancja.html

Polećcie coś dobrego cena/jakość.

Drukowane przeważnie będą wyżej wspomniane nekrolog (czarno białe jak i kolorowe).

dzięki wielkie

Pozdrawiam

Drukarki są tak zbudowane, że muszą mieć miejsce na rolki przesuwające papier. A więc zamiast kupować nową drukarkę, nie lepiej obciąć nadmiar papieru? Nożyczkami, jeśli jest tego dużo można zainwestować w gilotynę do papieru.

Sorry za może głupie pytanie, ale czemu sam chcesz drukować nekrolog ?

Przecież takim czymś zajmują się firmy pogrzebowe, a jeśli nawet zaistniałaby konieczność wydrukowania dodatkowych nekrologów to istnieje coś takiego jak usługi poligraficzne.

Totalna bzdura !

Może i tak są zbudowane jakieś bardzo stare modele albo tanie “pseudo” drukarki rodem ChRL.

Ale np. moja drukarka posiada osiem rolek rozłożonych symetrycznie na całej szerokości papieru i w niczym to nie przeszkadza nawet przy drukowaniu zdjęć.

A odnośnie drukowania bez marginesów wyczytałem takie coś w instrukcji obsługi:

mam znajomą która właśnie świadczy usługi pogrzebowe, kupili program do “projektowania” nekrologów i chcą drukować je samodzielnie, a ich jakieś 6letnie urządzenie wielofunkcyjne HP, drukuje mały nekrolog albo go ucina;/

Masz rację, oki c9650 to faktycznie szajs :slight_smile: Poza tym ja się nie znam, tylko parę lat w poligrafii i dtp, w sumie, co to dla takiego znawcy drukarek jak Ty :slight_smile:

Teraz skoro już doczytałeś w tej instrukcji, spróbuj tak zrobić :slight_smile:

Nie popisywać się, że ten wie to ten tamto tylko dać mi odpowiedź konkretną:)

Już ci dałem odpowiedź, niech się wypowie znawca, ale po wypróbowaniu wyczytanej w instrukcji metody :lol:

Poza tym istnieje pewne magiczne słowo i nie jest to abrakadabra.

Jakoś ci nie wierzę, ale mniejsza z tym.

Nie każda atramentówka jest jednakowa: http://www.chip.pl/testy/drukarki/druka … on-b-500dn

Wyjaśnienie dlaczego w laserówce nie stosuje się druku bez marginesów: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1053067.html

“Kolego” to jest forum dyskusyjne, a nie jakiś płatny serwis !!

http://lmgtfy.com/?q=druk+bez+obramowania

http://lmgtfy.com/?q=druk+bez+marginesów

Po zapoznaniu się z zawartością treści z podanych powyżej linków powinieneś już być nieco zorientowany co “piszczy w trawie”.

Tzn. w jakich typach (markach) drukarek możesz się spodziewać możliwości druku bez obramowania.

Ja osobiście na twoim miejscu wybrałbym się do znajomego sklepu, popytał i kupił nową drukarkę.

Ewentualnie jak już wybierzesz markę i model możesz zadzwonić do polskiego oddziału producenta drukarki żeby się upewnić czy potrzebna ci funkcja będzie działać bezproblemowo.

Kupowanie “szrotu” na allegro mija się z celem, bo nikt w pełni sprawnej drukarki nie sprzedaje (choćby ze względu na duży spadek wartości).

Zanim coś napiszesz, przejrzyj moje posty, a także zapoznaj się z działem grafika tegoż forum, gdzie najwięcej się udzielam, będziesz miał jakie takie pojęcie o informacjach i doświadczeniu jakie posiadam :slight_smile:

Wytłumaczę ci dlaczego to o czym piszesz jest niemożliwe.

Otóż w drukarkach atramentowych przy całkowitym zapełnieniu kartki kolorem rolki będą musiały siłą rzeczy przejechać po jeszcze świeżym tuszu, co automatycznie spowoduje ich zabrudzenie oraz co za tym idzie pobrudzenie papieru. Nie ma innej możliwości, natomiast to co producent napisał o swojej drukarce na swojej stronie to inna bajka, można tam przeczytać niestworzone rzeczy o wydajności, jakości itd. Niestety realnie wygląda to inaczej, więc zanim będziesz pewny swego zweryfikuj to co jest tam opisane z rzeczywistością, przeprowadzając prosty test :slight_smile:

Jeżeli chodzi o drukarki laserowe, sprawa wygląda podobnie, gorący toner klei się do rolek i po zawodach. Nie koniecznie musi być tak jak znalazłeś na pierwszym z brzegu forum, bo niestety osób, które naprawdę coś wiedzą jest niewiele, a takich którym się wydaje, że wiedzą - mnóstwo.

Więc jeżeli Lexmark opracował jakimś sposobem bezdotykowe przesuwanie papieru, możesz to łatwo sprawdzić. Wieloletnie doświadczenie mówi mi, że nie jest to możliwe, chyba, że faktycznie po wydrukowaniu każdej linii rastra drukarka czeka aż tusz wyschnie, co drastycznie wydłużyło by czas wydruku, a więc stało się nieopłacalne.

Poza tym opisywany przez Ciebie przykład dotyczy papieru fotograficznego, który jest grubszy, sztywny i cięższy, można więc przesuwać go rolką/rolkami od spodu np, zdając się na grawitację, ten sposób nie zda egzaminu przy zwykłym papierze 80g, gdyż jest zbyt lekki i miękki.

Między innymi z podobnych powodów w dużych i małych drukarniach stosuje się wydruki na większych arkuszach z zapasem, zwanym spadami, gdzie faktyczna wielkość dokumentu jest większa o np. 3mm z każdej strony po to aby później móc bezpiecznie go przyciąć do właściwego formatu bez marginesów.

Pisałem już:

Ale jeszcze rozwinę:

Papier wychodzi z drukarki pomiędzy ośmioma parami rolek (kółek).

Więc siłą rzeczy rolki kręcą się po świeżo zadrukowanym papierze.

Dolne rolki wyglądają na wykonane z gumy, a górne (pod którymi przechodzi zadrukowany papier) wykonane są chyba z plastyku z jakimiś mikro wypustkami wykonanymi z bliżej nieokreślonego, prawdopodobnie nieprzywierającego materiału (być może teflon).

Zarówno na zwykłym papierze jak i na fotograficznym nie znalazłem żadnych śladów po rolkach.

Dodaje wycinek zdjęcia (przedstawiający miejsce skąd wychodzi papier), żeby nie było już niedomówień o co mi chodzi:

http://img251.imageshack.us/img251/3308/dsc00249.png

Ps.: Phenom dwa razy prowokowałeś mnie do sprawdzenia w praktyce.

Co w końcu postanowiłem zrobić.

Niestety ten model, który posiadam obsługuje tylko małe rozmiary papieru przy drukowaniu bez marginesów (4"x6" i 5"x7").

Ale wcale się temu nie dziwię, bo drukarka ma już parę latek, a była wybierana cenowo ze średniej półki z drukarek do typowo domowych zastosowań.

Takiego papieru nie posiadam, więc próby nie wykonałem.

Nie zrozumiałeś :slight_smile: Chodzi o rolki wewnątrz drukarki, tam gdzie pokazujesz na zdjęciu papier już jest praktycznie suchy. A wewnątrz przechodzi przez parę bębnów a zaraz za głowicami drukującymi jest mokry, dlatego przesuwają go rolki ustawione na samych brzegach. Otwórz sobie tą drukarkę jak możesz i prześledź drogę papieru.

Próbę proponowałem zrobić na zwykłym papierze, bo przecież na takim chce drukować Focus026