Drukowanie na czarno-biało a brak kolorowego tuszu

W przypadku których producentów drukarek, można drukować wydruki czarno-białe jeśli skończy się atrament kolorowy lub jeśli w ogóle wyjmiemy pojemnik z kolorowym tuszem. Obecnie mam “kombajn” hp psc1510. Wkurza mnie w nim strasznie to że nie drukuje jeśli wyjmę pojemnik z tuszem kolorowym, a chciałem to zrobić bo pojemnik ten strasznie cieknie, mimo że to oryginał, przez to straciłem zaufanie do hp. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Wszystko zależy od modelu drukarki, sterownika, pojemnik uszkodzony, wymienić na nowy lub reklamować.

Witaj mlynek

Też mam hp psc 1510 widać nie tylko Ty masz ten problem ostatnio podczas wymiany pojemnika z czarnym tuszem zauważyłem pod pojemnikiem kolorowym też oryginalnym jeszcze startowym dziwne kropki jakby coś pryskało podczas druku. Może więc masz starszy pojemnik mój ma 1,5 roku. Czy są jakieś drukarki, które drukują bez włożonego drugiego pojemnika to nie wiem, ale producenci obniżając ceny drukarek szukają różnych sposobów żeby klienci często kupowali ORYGINALNE tusze, bo na tym zarabiają dlatego pewnie nie. W hp musi być sam chciałem przeczyścić dysze, bo mi czarny tusz (alternatywny nie chciał drukować) i wyjąłem tusz kolorowy to wyskoczył mi komunikat o błędzie i lipa z druku. U mnie mimo tych drobnych kropel wewnątrz drukarki, wydruki kolorowe w trybie szybkim i szybkim normalnym są prawidłowe w lepszej jakości nie sprawdzałem.

Jeśli faktycznie tusz ci cieknie to , lub wyjmij go z drukarki bo ją uszkodzi przeczyść ostrożnie odpowiednie elementy pojemnika wg instrukcji HP w dziale Rozwiązywanie problemów. Jeśli już musisz coś wydrukować możesz też wziąść jakąś starą gąbkę niech stary tusz całkiem wycieknie wyczyść i spróbuj włożyć pusty pojemnik tak aby był następnie wejdź w ustawienia drukarki -->zakłdka kolor–> druk w skali szarości -->zaznacz tylko pojemnik z czarnym atramentem.Uwaga nie testowałem sam, dlatego wydrukuj 1 stronę. Nie namawiam Cię na zakup tuszy alternatywnych niesprawdzonych firm.U mnie jeden pojemnik był prawie pusty, a po włożeniu drugiego HP chce przed każdym moim wydrukiem drukować stronę testową (przy oryginalnym tylko raz). Niektórym moim kolegom udaje się drukować na tzw. dolewkach i nie narzekają, ale takie triki działały chyba tylko w starszych modelach drukarek firm innych niż HP.

Pozdrawiam

Ja mam HP PSC-1410 i drukuję na napełniaczu bez problemu.

Wszystko zależy od tego na jaką firmę się trafi ja kupowałem w tym samym sklepie tusz alternatywny innej firmy do starego Epsona i było ok. zwłaszcza czarny. Do HP mieli innej i wyszła lipa. Mam tylko nadzieję że jak włożę oryginał to drukarka przestanie chcieć mi drukować za każdym razem stronę testową, którą już wydrukowałem 2 razy i ciągle to samo.

Napełniaczy nie próbowałem ale może faktycznie mają tą zaletę że drukarka odczytuje oryginalny chip HP, i nie ma takich problemów.

Nazw firm nie wymieniam, bo może zdarzyć się tak, że do jednych drukarek produkują dobry tusz a do innych nie.

W sumie próbowałem już do Epsona 4 tuszy alternatywnych:

jeden drukował ładnie, ale dosyć śmierdział,

drugi wymagał czyszczenia w środku drukowania dłuższego dokumentu czyli lipa, bo czyszczenie wyczerpywało sporą ilość tego czarnego i jeszcze kolorowego tuszu,

do trzeciego się zraziłem, bo zachęcony tym, że czarny drukował ładnie kupiłem kolorowy,

firma wraz z niewielką obniżką ceny całkiem popsuła jakość-wydruki były całe różowe.

Dopiero czwarty nie sprawiał problemów, ale ta firma do HP nie produkuje.

Ceny owszem były niższe niż obecnego tuszu do HP (nawet alternatywnego) pojemności pojemników nie pamiętam także trudno porównywać.

Ale jedna z firm tak obniżała cenę, że jakość zeszła na psy, pomimo chwalenia się wygraną w testach magazynu komputerowego.

Jak kolega forumowicz pisze nawet z oryginałem są problemy to ręce opadają.

Widocznie trzeba trafić na dobrą firmę i jej się trzymać dopóki jakość i wydajność tuszu będzie zadowalająca.