Drukowanie na drukarce USB w dosie

Witam. ponieważ miałem ten problem, kilka dni spędziłem na necie by go rozwiązac. zamieszczam TUTAJ

link do porgramu dzięki któremu nie mając portu LTP, lub posiadając drukarke USB można drukować z programów dosowyc.

P.S. wszystkie inne programy typu DUSE, edytowanie rejestrów, plików config nie działa na drukarki ;/ ;/

Pozdrawiam

Witam,

drukować z programów dosowych można bez instalowania dodatkowych programów:

  1. Otwórz START->DRUKARKI i FAKSY i udostępnij sobie drukarkę (tą na USB) - prawy klawisz na drukarce->Udostępnianie->zaznacz Udostępnij te drukarkę i wpisz nazwę drukarki

  2. START->URUCHOM, wpisz CMD i naciśnij ENTER

  3. W oknie konsoli wpisz:

net use lpt1: \nazwa_sieciowa_komputer\nazwa_drukarki /persistent:yes

gdzie:

nazwa_sieciowa_komputer - to nazwa sieciowa twojego komputera

nazwa_drukarki - nazwa drukarki (ta nazwa, którą wpisaliśmy w oknie udostępnianie drukarki)

To wszystko. Można sprawdzić, czy wszystko jest OK wpisując polecenie:

net use , w wyniku jego wykonania zobaczymy informację o połączeniach (między innymi o podłączeniu drukarki) - coś w stylu:

Stan Lokalny Zdalny Sieć

---------------------------------------------------------------------------

OK LPT1 \komputer\HPDeskje Microsoft Windows Network

Jeśli status mamy OK to jest… OK :slight_smile:

Po tym zabiegu możemy już drukować na drukarce USB z programów dosowych. Można to sprawdzić pisząc np: DIR > LPT1 i wydruk zawartości katalogu powinien wyskoczyć na drukarce.

Jeszcze krótkie info o opcji /persistent:yes - powoduje ona automatyczne podłączanie drukarki po każdym restarcie systemy, bez tej opcji drukarka nie będzie podłączona po restarcie.

Wszystkie powyższe polecenia należy wykonać na koncie z uprawnieniami administratora.

I jeszcze jedno (ale sie rozpisałem :smiley: ) dotyczące Windows XP. Jeśli chcemy, aby z tak udostępnionej drukarki korzystał użytkownik bez uprawnień administracyjnych to w menadżerze urządzeń trzeba WYŁĄCZYĆ port LPT1 (prawy klawisz -> wyłącz) lub wyłączyć LPT1 w BIOS-ie.

Powyższa uwaga nie dotyczy Windows 2000.

Pozdrawiam

Ten dział nie służy do prowadzenia dyskusji.

OTy -> KOSZ