Drukowanie - Opera / FireFox / Internet Explorer

Hej!

Mam od zawsze spore problemy z drukowaniem pod Opera, pod FireFoxem sprawa wyglada duzo lepiej, nie zawsze jednak udaje sie wydrukowac strone jak nalezy.

Internet Explorer drukuje zwykle strony w stu procentach poprawnie.

Klopoty z Opera i z FF wystepuja na 2 roznych komputerach, przy uzyciu roznych drukarek (do pdf) i w roznych wersjach Opery i FF.

Probowalem roznych ustawien stopki i naglowka, marginesow, skalowania strony - nic nie pomaga.

Czy wie ktos jak mozna rozwiazac problem?

Ponizej zalaczam wydruki ze wszystkich trzech programow.

We wszystkich ustawilem drukowanie bez tla strony (drukowanie z tlem daje jeszcze gorsze efekty).

Opera

opera1sc3.jpg

opera2md5.jpg

FireFox

firefox1oh8.jpg

firefox2hb1.jpg

Internet Explorer

internetexplorer1dz6.jpg

internetexplorer2kt2.jpg

Jakich wirtualnych drukarek PDF użyłeś ??

Uzywalem glownie:

  • Bullzip PDF Printer 5,0,0,609

  • doPDF 6,0,262

  • PDFCreator 0,9,5 GPL (Ghostscript 8,61)

  • FinePrint pdfFactory Pro 3,30 (32-64)

W tej chwili jestem ograniczony systemem operacyjnym (Vista Ultimate 64-bit) - czesc drukarek nie chodzi na tym systemie i wybralem ostatecznie FinePrint-a.

Bullzip przez sposob zapisywania nazw plikow jest dla mnie mniej odpowiedni - poza tym w FinPrint moge podejrzec efekt jeszcze przed zapisaniem pliku na dysku, co jest dosc wygodne.

W dniu 21.07.2008 , o godzinie 18:56 został dopisany post przez WojtekJ

Problem wystepowal oczywiscie w innych drukarkach wirtualnych (nie tylko w FinePrint).

Przedstawiony na obrazkach powyzej problem nie zdarza sie zawsze - czasami wszystkie programy drukuja strony poprawnie - klopoty zaczynaja sie gdy budowa strony jest nieco bardziej skomplikowana.

Chyba nic na to nie da się poradzić. Testowałem na trzech wirtualnych drukarkach i problem nie występował jedynie pod IE więc problem jest raczej po stronie przeglądarki. Do tego celu użyłem również dwóch wersji bibliotek ghostscript, pod każdą występował ten problem. Rozwiązania chyba na dzień dzisiejszy nie ma ale jeszcze poszukam.

Dziekuje za pomoc i chec rozwiazania problemu.

Niestety - zanim zadalem pytanie na forum - sprawdzalem to rowniez na 2 roznych komputerach, 2 roznych systemach operacyjnych, z kilkoma wersjami GhostScript-a (jedenz tych programow w ogole z GS nie korzysta, a problem pozostaje) i z kilkoma programami do drukowania - efekty te same.

Tez wydaje mi sie, ze to wina przegladarek i ze chyba nic nie da sie z tym zrobic (co najwyzej czekac na rozwiazanie problemu wraz z kolejnymi aktualizacjami przegladarek - czekac raczej bezowocnie, problem wystepuje od naprawde dlugiego czasu).

Wielka szkoda, bo drukuje z www do pdf naprawde duzo - zwykle musze kopiowac link z Opery, wchodzic do IE i tam drukowac wpisujac recznie nazwe pliku (Opera podaje FinePrintowi odpowiednia nazwe, a Internet Explorer nie :().

Czesciowe rozwiazanie problemu - w Operze sytuacja poprawia sie czesto (chociaz nie zawsze) po wybraniu “Pogladu wydruku” i drukowaniu z jego poziomu.

Wydruk jest wtedy, o dziwo, calkowicie inny niz podczas drukowania bez uprzedniego wybrania tej opcji.